S mistrem bez šance

V rychlém sledu pokračovala série venkovních utkání SLUNETY, po slovenské Prievidze se vydala do Nymburka. Každé utkání s neotřesitelným mistrem je vždy těžké, Honza Šotnar měl před sebou o to větší výzvu, když se mu v předvečer utkání sešlo více omluvenek, kvůli viróze nemohl odcestovat Dalibor Fait a školní povinnosti si museli plnit Martin David a Matěj Wiesner. A když k tomu připočítáme zraněného Honzu Maděru, je to už hodně velký zásah do už takhle úzké rotace.

Ani nová tvář v dresu SLUNETY nemohla nastoupit, ale na tyto okolnosti se nebudeme vymlouvat. Domácí neponechali nic náhodě a od samého začátku tvrdě bránili, rychle běhali do protiútoku a v útoku byli hodně efektivní, první čtvrtina skončila už vysokým vedením domácích 31:14.

V druhém dějství pokračovala demolice ústeckého celku, který jen těžko hledal cestu do koše Nymburka a když už si vytvořili hráči volnou pozici, střely nebyly úspěšné. Domácí kouč rychle točil sestavou, aby udržel velmi vysoké tempo hry. Bylo z poločasové vedení mistra 48:23.

Zatímco v první půlce se na dvouciferný počet bodů dostal pouze ústecký kapitán Láďa Pecka, ve třetí čtvrtině se k němu postupně přidal i Spencer Svejcar a pak se do provozní teploty dostal i Lamb Autrey. A když se ke střelcům přidali i další hráči, bylo z toho dílčí vítězství 27:31 ve třetí čtvrtině, ale i tak ztrácela SLUNETA po 30 minutách 21 bodů (75:54).

Poslední čtvrtina se už dohrávala z povinnosti a mistr si v ní došel pro vítězství 101:74.

Další utkání čeká Honzu Šotnara a spol. už ve středu, kdy se představí v Kolíně.

ERA Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem 101:74 (31:14 48:23 75:54)
Body domácí: Harding 21, Ross 17, Gak 13, Palyza a Kovář po 9, Váňa 8, Hruban 7, Rivers 6, Rylich 5, Kábrt 4, Benda 2
Body hosté: Pecka 19, Svejcar 18, Autrey 13, Jones a Johnson po  7, Karlovský 6, Haiblík 4
Trojky: 28/9 – 27/10
Trestné hody: 15/10 – 16/12
Doskoky: 43 - 33
Osobní chyby: 22 - 16