S Prievidzou jasná výhra, ale…

Druhé utkání v rámci Alpe Adria Cupu a zároveň druhé utkání s Prievidzou. Ze Slovenska si SLUNETA přivezla výhru, a tak se očekávalo, že na domácí palubovce by hráči měli utkání také zvládnout. To se nakonec povedlo, ale je tu jedno velké ALE, a to je start do utkání.

Nevíme, jestli to bylo podceněním soupeře, který přijel pouze s 9, resp. 8 hráči, ale každopádně vstup do utkání byl ze strany Ústí hrůzostrašný, hosté měli přesnou mušku a rychle vedli 0:12. Domácím hráčům trvalo více jak 4 minuty čisté hry dát koš, střeleckou smůlu prolomil Haiblík trojkou. X-faktorem utkání a tím, kdo nakopnul hru SLUNETY byl Jahmal Jones, který působil v minulosti také v Prievidze. Jmenovaný přišel z lavičky až v průběhu první čtvrtiny oživil hru domácích. Těch bylo najednou plné hřiště a hosté nestíhali. Ještě do konce první čtvrtiny stihli svěřenci Honzy Šotnara dotáhnout na 20:23.

A ve druhé čtvrtině udeřila SLUNETA definitivně, když dílčím skóre 33:14 odskočila na poločasových 53:37. V ofenzivním představení pokračovali hráči Ústí i po přestávce, dobře sdíleli míč a vytvářeli si volné pozice. Náskok SLUNETY nakonec vyšplhal až na třicet bodů a kouč Šotnar měl opět příležitost dát minuty i mladíkům, díky tomu jsme udrželi vysoké tempo hry a diváci v hale se po očku sledovali tabuli, jestli padne stovka, tu nakonec dal mlaďas Tomáš Bohuslav, který v tomto zápase zaznamenal své první body v dresu SLUNETY.

Ústečtí tak zvládli i druhé utkání v rámci Alpe Adria Cupu a nyní se mohou pořádně připravit na důležité sobotní utkání v Ostravě.

Honza Šotnar:
„Jsem rád za druhou výhru v AAC, náš začátek nebyl špatný, byl přímo hrozný, ale naštěstí jsme pak začali hrát svou hru, přitvrdili v obraně a dařilo se i v útoku, měli jsme 30 asistencí. Nakonec z toho bylo jasné vítězství.“

Maros Helmecy: (kouč Prievidza):
„My jsme začali s velkou energií, domácí nás možná trochu podcenili,  když viděli s jakou sestavou jsme přijeli. Potom na nás trochu zatlačili a hned byli zpátky v zápase a potom se to otočilo a my v této sestavě těžko můžeme konkurovat takovému týmu jako je SLUNETA.“

SLUNETA Ústí nad Labem – BC Prievidza 102:71 (20:23, 53:37, 87:56)