Sezónu jsme zakončili dobrým výkonem proti favoritovi

Ve středu večer bylo na programu čtvrté, a jak většina fanoušků předpokládala, i poslední čtvrtfinálové utkání s mistrem z Nymburka. Tonda Pištěcký měl oproti včerejšímu utkání k dispozici o dva hráče méně, Pavel Bosák si obnovil zranění lýtka a Cory Abercrombie nemohl nastoupit kvůli zraněnému kolenu.

Do zápasu tak šlo devět statečných a nyní už můžeme říci, že se s nelehkým úkolem poprali hodně dobře. Asi málokdo věřil, že by SLUNETA mohla hrát vyrovnanou partii s Nymburkem po celých 40 minut a hle, jde to. Ústí dokonce vyhrálo první a poslední čtvrtinu zápasu, což se dá při současném rozpoložení týmu považovat za úspěch. Naši hráči jakoby se chtěli rozloučit se svými fanoušky pořádnou nadílkou košů a střelecky se vyrovnali soupeři. První čtvrtina skončila 25:24.

SLUNETA však nepolevila ani ve druhém dějství a ve střeleckých závodech se stále držela na dostřel a poločasové skóre bylo o pouhý koš 46:48. Kdo čekal velký nápor Nymburka v úvodu druhé půle, ten se sice dočkal, ale díky dobrému procentu střelby a zůstávala SLUNETA stále ve hře, i když nám soupeř odskočil na dvouciferný rozdíl 65:75.

K dobrému výkonu v našem dresu se rozehrálo trio Smith, Thompson a Votroubek, které dohromady nastřílelo 63 bodů. V poslední čtvrtině nám pak soupeř odskočil na 73:85, ale naši borci se nedali a vydolovali ještě poslední zbytek sil a Thompson necelou minutu před koncem základní hrací doby snižuje na rozdíl pouhých 4 bodů 90:94. Zkušený Nymburk si však vítězství pohlídal z čáry trestného hodu a odváží si tak čtvrtou výhru a tedy i postup do semifinále play-off.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás v této nelehké sezóně podporovali až do konce. Nyní je čas trochu vydechnout, zanalyzovat průběh, poučit se z chyb a začít se připravovat na další sezonu. Sledujte náš web a Facebook, aby Vám neunikly žádné novinky v našem klubu.

SLUNETA Ústí nad Labem - ČEZ Basketball Nymburk 90:97 (25:24 46:48 65:75)
Body domácí: Smith 23, Thompson 21, Votroubek 19, Pecka 10, Šotnar 8, Šmíd 5, Carlton 4
Body hosté: Allen 25, Sant-Roos 22, Benda 14, Kříž 12, Welsch 10, Hruban 9, Holt 3, Peterka 2,
Trojky: 27/9 – 21/8
Trestné hody: 21/19 – 36/29
Doskoky: 30 - 31
Osobní chyby: 31 - 18