Šiška vystřílel Válečníkům výhru

Čtvrté derby opět nezklamalo a asi už nikoho nepřekvapuje, že se rozhodovalo v prodloužení. Ve skvělé atmosféře před televizními kamerami byli tentokrát šťastnější Válečníci, kteří touto výhrou ukončili černou sérii porážek.

SLUNETA s Válečníky opět nabídli strhující bitvu, plnou zvratů. V první čtvrtině měli navrch hosté a odpoutali se už na 11:17, ale Fait 4 body vrátil svůj tým do hry a úvodní dějství skončilo s minimálním rozdílem pro Děčín 20:21.

Ve druhém dějství to byla naopak SLUNETA, která nasazovala k trháku, když už vedla 38:29, ale závěr druhé půle se našim borcům nepovedl a Válečníci sérií 8:0 vymazali náš náskok na poločasových 40:39.

Po přestávce to byli zase hosté, jenž převážili misku vah na svou stranu a SLUNETA musela dohánět ztrátu, když prohrávala už 46:55. Pak si naši vzal pod svou taktovku Wisseh a vedl naši bodovou sérii 14:0 (60:55), hostující Šiška pak uzavřel skóre po třech desetiminutovkách na 60:57.

Ve čtvrtém dějství se naši hráči vybičovali k dobrému výkonu a z ubývajícím časem si vytvořili slibný náskok 73:67. Válečníci však dostáli svého jména a bojovali do posledních sil a vyplatilo se. Když Pecka proměňuje pouze jednu šestku 19 vteřin před koncem, zvyšuje na 76:73. Hosté však našli svého hrdinu v Šiškovi, jenž těžkou střelu o desku posílá zápas do prodloužení.

V něm už nám chyběl vyfaulovaný Svejcar, ale vyrovnaná bitva však pokračovala. A byl to opět Šiška, který vzal osud zápasu na svá bedra a minutu před koncem nejprve košem 85:86 poslal svůj tým do vedení, aby po našem neúspěšném útoku a následném faulu navýšil vedení svého týmu už na 85:88, to zbývá odehrát pouhých 11 vteřin. Po oddechovém času našeho lodivoda jsme se ale nedostali ke kloudnému zakončení a Děčínští ještě s klaksonem dali jeden koš a uzavřeli tak účet zápasu na 85:90.

Válečníkům se to tedy povedlo, porazili SLUNETU v této sezóně poprvé ze čtyř zápasů. Našim hráčům nezbývá než vybojovat další výhru buď v Prostějově nebo v dalším domácím zápase s Brnem.

Pavel Budínský:
„Jsme rádi, že jsme vyhráli, to nemusím nikomu říkat, když sleduje naše výsledky. Já to zhodnotím stručně, je to vítězství hráčů, je to vítězství pro naše fanoušky, bylo to opět utkání, které se přelévalo ze strany na stranu, vzácně vyrovnané čtvrtiny. Myslím, že dnes rozhodl X faktor Ondřej Šiška, který nás vzal na ramena a dostal nás do prodloužení a v prodloužení jsme udělali největší rozdíl bodů, což je neuvěřitelné, skvělá atmosféra a tak jak jsme byli zklamaní z těch zápasů doma, které jsme prohráli těsně, tak dnes jsme za to těsné vítězství rádi.“

Tonda Pištěcký:
„Já gratuluji děčínskému týmu k vítězství a samozřejmě souhlasím s tím, co trenér říkal. Mě hrozně mrzí jedna věc, vy ty hráče můžete připravit na spoustu situací, ale jsou tam prostě věci, které musí rozhodnout oni na tom hřišti. My jsme na hřišti neměli kluky, kteří to hrají rok nebo dva, za příklad dám jenom dvě situace, na konci prvního poločasu my můžeme faulovat a necháme si dát trojku, tak to svědčí o nějaké herní inteligenci hráčů a jako druhý příklad za stavu plus dva, pár sekund do konce, jdeme střílet dvě šestky, to že Láďa jednu nedal, to bych mu nevyčítal, protože to se samozřejmě stát může, ale byli jsme plus tři a tam stačilo jakkoli faulovat a my jsme si pak mohli vzít míč do toho posledního útoku, prostě nenechat je vystřelit za 3 body. Můžeme se teď tady bavit o tom, jak to byla šťastná střela o desku nebo nebyla, ale tam měl jednoznačně předcházet faul. To mi vadí, ale bohužel tak to je. S tím ostatním jsem schopný se smířit jako trenér, protože ti kluci bojovali, makali, bylo to zase klasické derby, pro fanoušky super, ale tato rozhodnutí našich zkušených hráčů, kteří jsou v tu dobu na hřišti, mně neskutečně vadí a dnes nás stála zápas.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 85:90 (20:21 40:39 60:57 76:76)

Body domácí: Pecka 18, Wisseh 16, Martin 15, Svejcar 12, Houška 11, Šotnar, Šmíd a Šteffel všichni po 3
Body hosté: Šiška 27, Autrey 15, Landa a Carlson po 11, Krakovič 8, Ježek a Pomikálek po 6, Grunt 4, Kroutil 2
Trojky: 32/8 – 25/8
Trestné hody: 26/19 – 24/18
Doskoky: 37 - 43
Osobní chyby: 24 - 22