Skvěle! Porážíme čtvrté USK!

Ve 14. kole základní části hostila SLUNETA tým z Folimanky, USK Praha. Sovy zdobí dlouhodobě dobré výsledky a zaslouženě jim patří 4. příčka průběžné tabulky Kooperativa NBL, proto byly Sovy také před utkáním na severu Čech také favorizovány. Naopak fanoušci Ústí mají ještě v živé paměti utkání na Folimance, které svěřencům Honzy Šotnara Hrubě nevyšlo a v odvetě bylo co napravovat.

V úvodu se dal očekávat velký, celoplošný tlak od hostů a ten také byl, ale tentokrát na to Ústečtí byli připraveni. Hostující hráči si přivezli dobře seřízená mířidla a domácí se nenechali zahanbit a v diváci byli svědky hodně útočného basketu, rezultovalo z toho vysoké skóre po prvních deseti minutách 32:28.

Také ve druhé čtvrtině se nadále útočilo o sto šest, obzvláště hostující duo Mangas – Kyzlink dělalo problémy domácí obraně. Na domácí straně táhl svůj tým ve výborné formě hrající Lamb Autrey, hrálo se tzv. koš za koš a není divu, že o poločase svítilo na tabuli skóre 57:53 pro SLUNETU.

Téma poločasových porad obou týmů bylo jasné – obrana. Je pravda, že oba celky si držely v první půli velmi vysoké procento střelby a v druhém poločase jim trochu zvlhl střelecký prach, ale i tak dokázali domácí hráči vybudovat osmibodový náskok, aby o něj díky chvilkovému výpadku hned přišli. Musel zákonitě následovat oddechový čas domácího kouče Šotnara a po něm přišel opět vydařený úsek hry SLUNETY, ve kterém si vybudovala pod taktovkou Lamba Autreyho desetibodové vedení, které jim ale střelou v poslední vteřině vzal Kyzlink na 79:71.

Díky týmovému pojetí hry a dobré diverzifikaci střelců (5 dvouciferných střelců) si SLUNETA vybudovala až třináctibodové vedení (84:71), pak ale přišel zase nápor hostů a po trojce Westa snížení na 88:84 a do konce základní hrací doby zbývá pět minut. V tuto chvíli se opět ozval tahoun Ústí Spencer Svejcar a svou aktivitou do koše a následnými trestnými hody přinesl svému týmu vedení 95:87. Pak bylo ale potřeba také něco ubránit a defenzivu si vzal na starost Delvon Johnson, který jako pivot dokázal dvakrát narušit rozehru hostů a nepřipustil žádné drama.

SLUNETA si tak ve velmi pohledném utkání připsala hodně důležité vítězství do tabulky a do reprezentační pauzy si bere dvě pro leckoho překvapivé výhry. Během pauzy si tým naplánoval eurotrip v rámci Alpe Adria Cupu a v úterý vyráží směr Škrljevo a cestou zpátky ještě přibrzdí v Lublani, aby se na víkend vrátil a ještě v neděli odehrál odvetu právě s chorvatským Škrljevem.

Joshua Randall King (kouč USK Praha):
„Těžký zápas, Ústí hraje v poslední době velmi dobře, díval jsem se do statistik a oni vedli téměř 37 minut, takže vyhráli téměř způsobem start-cíl. Dnes to prostě chtěli více a evidentně byli více koncentrovaní více než my. Dnes jsme prohráli s lepším týmem. Nyní nás čeká přestávka, ve které se musíme evidentně věnovat obraně. Gratuluji Ústí.“

Honza Šotnar (kouč SLUNETA):
„Jsem hrozně rád za dnešní vítězství, myslím, že jsme předvedli nejlepší výkon sezóny, protože USK je skvělý tým a letos je to asi největší překvapení ligy, ale dnes můžu říci, že jsme je přehráli. USK se drželo ve hře díky šťastnějším střelám, pochvalu dneska zaslouží všichni hráči, protože s USK se hraje hrozně těžko, je to hodně běhavý, ale my jsme to vydrželi a předvedli jsme basketbalovost a teď se nám pojede hezky do Chorvatska k zápasu AAC.“

Kyle Mangas (hráč USK Praha):
„Dnes jsme si prostě nezasloužili vyhrát, domácí měli více energie, teď nás čeká pauza, ve které se musíme dát dohromady a připravit se na prosinec.

Delvon Johnson (hráč SLUNETY):
„Byla to pro nás velká výhra, konečně jsme hráli také doma, je skvělé porazit 4. tým tabulky, obzvláště po té, co jsem vyhráli v Pardubicích.“

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Praha 102:94 (32:28 57:53 79:71)
Body domácí: Autrey 25, Johnson 23, Svejcar 19, Pecka 18, Alston 10, Jones 5, David 2
Body hosté: Kyzlink 26, Mangas 24, West a Vyroubal po 9, Macháč 7, Vlk a Štěrba po 6, Švec 5, Fuxa 2 Trojky: 15/6 – 35/13
Trestné hody: 27/20 – 18/15
Doskoky: 31 - 27
Osobní chyby: 16- 20