SLUNETA nakonec podlehla Turům

Další kolo Kooperativa NBL přivedlo SLUNETU na palubovku do Svitav, kde na ně čekali nažhavení Tuři. Tonda Pištěcký měl k dispozici kompletní sestavu, i když Robinson odjížděl k zápasu se zažívacími problémy, ale i přes to byli hráči odhodlaní „vyloupit“ halu Turů.

Ovšem Tuři, obzvláště Slezák s Roseborem, byli proti, právě tito dva borci se postarali o rychlé vedení svého týmu 9:0. To byla první výstraha pro náš tým. Ale proč si to dělat příliš jednoduché, že? A tak měli naši hráči co dohánět. Naštěstí manko smazali ještě do konce prvního dějství (20:20).

Ve druhé čtvrtině jsme sice měli navrch nejprve my, když jsme se dostali několikrát do vedení o více jak 4 body, ale domácí Slezák vedl Tury při obratu na poločasový výsledek 42:35. Třetí čtvrtinu jsme opět začali lépe my, dotáhli se na domácí a od té doby se hrála vyrovnaná bitva, v našem dresu řádil hlavně Láďa Pecka (26 bodů). Po 30 minutách byl stav 54:55 a šlo se do poslední, rozhodující fáze utkání. Ta byla ze  začátku hodně vyrovnaná, za domácí nás nejvíce „zlobil“ Puršl, na kterého jsme nemohli ubránit a naopak častokrát měl i prsty ve zmaření našeho útoku. V koncovce pak měli více nervů Tuři a chodili si trpělivě pro naše fauly a z čáry trestného hodu si pak vybudovali náskok 78:71. Po oddechovém čase ještě vykřesal nadějí Singletary a trojkou přiblížil SLUNETU na dostřel, 78:74, ale koncovka patřila Turům, kteří uhájili domácí prostředí a připisují si důležitou výhru 83:78.

SLUNETA se tak zařazuje mezi čtveřici týmů s deseti vítězstvími (Děčín, Kolín, Ústí a Svitavy) a opět se potvrzuje, že závěr základní části bude letos obzvláště vyrovnaný.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 83:78 (20:20 42:35 54:55)

Body domácí: Slezák 29, Puršl 17, Marko 11, Teplý 8, Stria a Roseboro po 6, Jelínek 4, Kotásek 2
Body hosté: Pecka 26, Šteffel 15, Singletary 11, Šotnar a Svejcar 9, Treadwell a Teague po 3, Robinson 2.
Trojky: 25/8 – 20/7
Trestné hody: 23/19 – 21/17
Doskoky: 36 - 34
Osobní chyby: 23 -22