Trojkovou kanonádou se Medvědi nastartovali ke skvělému výkonu hlavně na útočné polovině hřiště a bohužel pro nás jim vše šlo jako po másle, pravdou je že naše zaskočená obrana jim to zase tolik v této fázi hry neztěžovala. Výsledkem bylo skóre 19:31 po deseti minutách hry.

Do druhého dějství musel náš lodivod něco vymyslet a povedlo se, změnou obrany ve clonách na míč jsme dokázali zbrzdit útok hostů a díky produktivitě tria Houška, Stevanovic a Svejcar, jsme se rychle dotáhli na Kolín a do šaten se šlo za stavu 44:46.

Třetí čtvrtina byla naopak v naší režii, naši hráči dobře pokrývali soupeře a chytli se také v útoku a se SLUNETOU to začínalo vypadat o dost lépe. Stav po 3 dějstvích byl 67:62. Hosté však měli Waltona, jenž podržel svůj tým skvělým výkonem a nevídanou úspěšností trojek (6/6). Nejdůležitější část se však odehrála v posledních pěti minutách, Kolín nám v té době odskočil na rozdíl pěti bodů (70:75). Stevanovic dokázal pěti body v řadě vymazat ztrátu, ale vzápětí hosté z rukou veterána Machače a Šafarčíka opět odskočili na 75:79. Proti ovšem byl Pavel Houška, jenž trojkou vykřesal naději. Hosté však opět odskočili díky Waltonovi a Pajovičovi na 78:83. To zbývalo odehrát 26 vteřin. Hala začala ještě více bouřit a už takhle výborná atmosféra gradovala v samotném závěru, diváci hnali své oblíbence kupředu a opět Pavel Houška je rozveselil další trojkou na 81:83. Je jasné, že začala „šestkovaná“, my jsme museli rychlými fauly zastavit čas a poslat Medvědy na čáru trestného hodu. Hostující Šafarčík však prokázal pevné nervy a nedal nám šanci vyrovnat nebo snad jít do vedení, nic na tom nezměnila ani trojka Svejcara vteřinu před klaksonem, konečný stav 86:87.

Náš tým si touto prohrou trochu zkomplikoval situaci, jelikož nyní na něj čeká turné venkovních zápasů, které zahájí příští týden v Nymburce.

Pavel Beneš:
„Pro nás velmi důležité vítězství, my jsme hráli tři dobrá utkání a v podstatě jsme těsně prohráli. My jsme se na utkání dobře připravili, chtěli jsme hru Ústí hlavně vytlačit z vymezeného území. I když jsou střelci, tak jsme věřili, že to utkání utrhneme tím, že nebudeme dostávat body z vymezeného území a to se také podařilo, dostali jsme 24, což je dobré. Jinak ty statistiky jsou v podstatě vyrovnané, myslím, že dneska je to stejné, jako když jsme hráli v Ostravě, že dneska nevyhrálo lepší družstvo, ale šťastnější, protože koncovka se utrhla nakonec u nás. My jsme byli lepší v první půlce, Ústí ve třetí čtvrtce. My jsme nakonec rádi, potřebovali jsme nějaké body do tabulky a dopadlo to tak, jak jsme chtěli.“

Tonda Pištěcký:
„Gratuluju Pavlovi a jeho týmu k vítězství. My jsme do zápasu vstoupili připraveni, my jsme věděli, co Kolín hraje, jak to chceme bránit. Nicméně basketbal je dneska o cloně na míč, a pokud jí nezastavíte, tak nemůžete vyhrát a je úplně jedno jaké řešení u té clony na míč vyberete, když to hráči neprovedou tak jak mají. My jsme na začátku dostali dost trojek, takže do druhé čtvrtky jsme vstoupili s tím, že jsme je chtěli předskakovat a to se nám podařilo, byli jsme agresivnější, dotáhli jsme se a do šaten se šlo skoro za plichty. Třetí čtvrtina od nás super, ale stokrát jsem hráčům říkal, že když Kolínu teče do bot, tak že jsou agresivnější na cloně na míč, tak jak byli v Opavě, tak to samé se opakovalo, ti kluci to viděli, ti kluci věděli, že je to čeká, ale když ani rozehrávači si nejsou schopni s tím poradit. Říkal jsem jim nedriblujte, pusťte balon z ruky, otevřete se pro míč, prostě jednoduše, chytře, žádné hloupé ztráty, a ztráty, které jsou pro nás typické v těch posledních zápasech, že nám chodí dva na nula. Já jsem, slušně řečeno, hodně, hodně naštvaný na nás a tohle se nemůže stávat, od nás špatný výkon. Ano, možná statistiky nějakým způsobem jsou vyrovnané, ale víme, že Kolín byl 80% zápasu lepší než my, zaslouženě vyhrál, nezbývá než pogratulovat. Samozřejmě výborný výkon Waltona, protože, při vší úctě k jeho kvalitám, nevím, jestli se mu někdy podařilo dát 6/6 trojky a to byl ten rozhodující faktor.“

SLUNETA Ústí nad Labem - GEOSAN Kolín 86:87 (19:31 44:46 67:62)
Body domácí: Svejcar a Stevanovic po 20, Houška 18, Pecka 14, Wisseh 9, Šotnar 3, Šmíd 2      
Body hosté: Walton 32, Pajovič 16, Šafarčík 13, Machač 11, Thompson 10, Purifoy 3, Šoula 2
Trojky: 26/12 – 25/9
Trestné hody: 13/12 – 22/14
Doskoky: 30 - 39
Osobní chyby: 22 - 16
Diváci: 986
Odkaz na statistiky utkání (web cbf.cz).

Tisková konference po zápase: