SLUNETA padla i ve Svitavách

Po druhé v řadě zajížděla SLUNETA v rámci nejvyšší domácí soutěže Kooperativa NBL na venkovní palubovku, tentokrát se měla pokusit překvapit favorizované Tury. Situace před zápasem nebyla růžová, vždyť naši hráči prohráli dvě poslední utkání vždy v koncovce, to poslední dokonce poslední střelou.

Ve Svitavách začaly oba celky velmi aktivní obranou, ale ta domácí byla opravdu hodně nepříjemná a svěřenci Tondy Pištěckého jen těžko hledali prostor ke střele. A když už našli, tak střely nenacházely svůj cíl, domácí tak rychle vedli 9:2. Naštěstí se z toho tlaku náš tým nesesypal a rychle se vrátil do utkání. Ve druhém dějství jsme zlepšili útočnou fázi a začali se trefovat, obzvláště kapitán Pavel Houška, který v prvním dějství hledal správné seřízení mířidel, dokázal zvednout prapor v útoku a i díky němu jsme dokonale zaskočili domácí, kteří trochu znervózněli. Poločas se dohrával za vyrovnaného stavu a skončil nakonec dvoubodovým vedením Turů.

Přestávka přišla domácím vhod, dokázali se během ní oklepat a do druhé půle vlétli jako vítr, hned v úvodu třetí desetiminutovky zaznamenali šňůru 10:2 a vytvořili si tak pohodlný náskok 52:42. Od té doby tahali naši borci za kratší konec. Těžko jim vytknout bojovnost a nasazení, bohužel se ale dopouštěli chyb v obraně, které soupeř nemilosrdně trestal. Po třiceti minutách to bylo už 64:51.

V poslední čtvrtině se Tonda Pištěcký a spol. pokusili ještě odvrátit porážku, ale soupeř měl na každý náš koš odpověď a nedopustil žádné drama. SLUNETA tak prohrává potřetí v řadě a až příští sobotu v Kolíně bude usilovat o ukončení černé série.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 78:67 (20:15 42:40 64:51)
Body domácí: Kovář 21, Puršl 16, Slezák 12, O´Brien 11, Kotásek 10, Marko 4, Crandall a Dodd po 2
Body hosté: Houška 17, Svejcar 14, Šotnar 10, Pecka 9, David 7, Brown a Fait po 5
Trojky: 28/10 – 23/9
Trestné hody: 17/10 – 15/10
Doskoky: 44 - 28
Osobní chyby: 18 - 22