SLUNETA postupuje do čtvrtfinále ČP

Po nedávném a hodně zmiňovaném ligovém utkání SLUNETY na Edenu se Pandy vrátily na stejné místo k sehrání osmifinálového pohárového utkání.

Všichni si nejspíše pamatujeme, jak dopadlo ono ligové střetnutí, ve kterém musel vše zachraňovat Ty Nichols v poslední vteřině. Leckdo by si asi pomyslel, že když Ústí na domácí palubovce pak smetlo Brno, tak poslední Slavie pro ni nebude žádný oříšek – to je ovšem omyl.

Ústí sice vstoupilo do utkání dobře, a šlo rychle do vedení, díky několika přesným střelám. Pak ale domácí přitvrdili v obraně a podařilo se jim rozhodit koncentraci hostů a do konce prvního dějství bylo opět vše otevřené (22:23).

Závěr prvního poločasu pak vdechl novou energii do žil svým spoluhráčům Martin Nábělek a po vyrovnaném průběhu přišla šňůra 0:8, díky které SLUNETA odskočila na poločasových 38:48.

Během přestávky ovšem hostující hráči nedokázali udržet momentum a vstup do druhé půle se jim hrubě nevydařil a po bodové šňůře 0:5 si musel Honza Šotnar brát oddechový čas. Momentum se přesunulo na stranu domácích, kteří hráli druhý poločas s větší chutí a víceméně se opakoval stejný scénář jako v ligovém utkání. Vyrovnaný průběh a dramatická koncovka. V ní vedla SLUNETA necelou minutu do konce základní hrací doby nejtěsnějším možným rozdílem, Slavia ukázala velkou bojovnost a dokázala si doskočit dvě neúspěšné střely, ale naštěstí pro hosty ani tu třetí neproměnila. Zákonitě musel přijít faul na zastavení času, faulovaný Maverick Rowan proměňuje pouze jednu šestku a domácí si berou oddechový čas k naplánování posledního útoku, zbývá jím 13 vteřin a ztrácí 2 body. Po prvním nevydařeném útoku dostane Slavia ještě jednu šanci k zakončení po vhazování, ale Thompsonova střela za 3 nenašla svůj cíl a z postupu se tedy radují Pandy.

Po dalším, nervy drásajícím duelu na Slavii se nyní Honza Šotnar a spol. mohou připravit na předposlední kolo a zároveň poslední domácí utkání v základní části, ve kterém budou v neděli hostit nováčka z Písku.

SK Slavia Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 82:84 (22:23 38:48 65:62)
Body domácí:
Agravanis 19, Mareš 17, Kimbrough 14, Okereafor a Thompson po 12, Varner a Mrázek po 4
Body hosté: Autrey 15, Pecka 13, Nichols 11, Rowan a Nábělek po 10, Váňa 9, Johnson 7, Karlovský 6, Žikla 2, Haiblík 1
Trojky: 31/6 – 19/5
Trestné hody: 14/14 – 23/19
Doskoky: 31 - 37
Osobní chyby: 18 - 15