SLUNETA potvrdila roli favorita

Poslední domácí zápas základní části SLUNETA zvládla a potvrdila roli favorita i bez nemocného Davida Šteffela. Karty byly rozdány před zápasem jasně, Ústí mělo už jistotu skupiny A1, ve které se ovšem započítávají výsledky ze základní části, Brno naopak musí bojovat o poslední postupovou příčku na dálku s USK.

První body utkání zaznamenali hosté, ale naši hráči rychle zareagovali a nenechali se zaskočit. První desetiminutovka skončila nerozhodně 19:19. Duo Houška – Svejcar se v úvodu druhého dějství postaralo o minisérii 7-0 a to naše hráče nakoplo ke skvělému výkonu v druhém dějství. Nejvíce trápil soupeřovu obranu již zmiňovaný Svejcar, jenž měl v prvním poločase trojky 5/5. Do šaten se šlo tedy za stavu 44:33.

Po přestávce však přišla krizová třetí čtvrtina, ve které nás soupeř jasně přehrál a vyhrál ji dílčím výsledkem 27:20 a vymazal tím náš dvouciferný náskok. Stav po třech čtvrtinách byl tedy 64:60 a začínalo se víceméně od začátku. V poslední desetiminutovce naši hráči ještě chvíli napínali diváky, když nejprve odskočili na desetibodový rozdíl, aby vzápětí inkasovali koš a nechali soupeře opět zápas trochu zdramatizovat. Žádné velké drama se nakonec nekonalo a SLUNETA si tak připsala důležitou výhru do dalšího průběhu.

Christianos Chougkaz (trenér hosté):
„Byl to zajímavý zápas, bylo to jako na houpačce, druhá čtvrtka se nám nepovedla, ale v druhé půli jsme odvedli lepší práci. Nejsem spokojen s obranou střelců, ale všeobecně jsem na své hráče hrdý za to, jaký pokrok udělali během posledních dvou měsíců. Věřím, že vyhrajeme poslední zápas a postoupíme do skupiny A1, abychom získali další zkušenosti s těžšími soupeři. Gratuluji Ústí a doufám, že si tuto sezónu zahrajeme další dva zápasy.“

Antonín Pištěcký (trenér domácí):
„Gratuluji k dobrému výkonu a za odvedenou práci s týmem byste si určitě zasloužili skupinu A1. Jak řekl trenér, pochvala pro tým Brna, protože jejich výkony jdou opravdu nahoru, mají za sebou velice zajímavé výsledky. Ta hra je dobrá a já na to kluky připravoval. Máme za sebou dva zápasy, ve kterých jsme dostali stovku. Hned po zápase s Olomouckem jsme se začali bavit o obraně, což nám trochu komplikoval příchod dvou nových hráčů, do toho nové systémy, trochu jsme se prali s chřipkou, takže ten týden byl velice zajímavý, nicméně už od začátku zápasu bylo jasné, že nám Brno nedá nic zadarmo. My jsme naštěstí zahráli skvělou druhou čtvrtinu, s kterou jsem spokojený a díky tomu jsme si odskočili na 11 bodů. Bohužel hned následovala šílená 3. čtvrtina, kdy mě soupeř donutil opět sahat do sestavy, já chtěl dnes střídat vícero hráčů, bohužel to nešlo. Trenér mluvil o tom, že to bylo nahoru dolu a z mého pohledu to bylo ve chvíli, kdy jsem vystřídal základní sestavu. To nejdůležitější je ale to vítězství, za které jsem rád a nás teď čeká derby v Děčíně a pak skupina A1, takže 15 zápasů s těmi nejlepšími soupeři a my se na to musíme sakra dobře připravit.“

SLUNETA Ústí nad Labem - egoé Basket Brno 86:78 (19:19 44:33 64:60)

Body domácí: Wallace 22, Svejcar 19, Šotnar 16, Houška 15, Pecka 6, Martin 4, Wisseh a Fait po 2
Body hosté: Keely 22, Geiger 18, Nehyba 12, Kereselidze 10, Stegbauer 7, Roby 5, Pumprla a Vašát po 2
Trojky: 25/12 – 26/12
Trestné hody: 12/8 – 14/12
Doskoky: 39 - 33
Osobní chyby: 18 - 16