Smolná prohra ve Štýrském Hradci

První zahraniční zkušenost v rámci evropského poháru s názvem Helios Alpe Adria Cup má za sebou SLUNETA a bohužel to nebyla vítězná zkušenost. S USBC Graz jsme doma jasně zvítězili rozdílem třídy, ale už na tiskové konferenci náš Trenér Tonda Pištěcký varoval, že hostům chybělo několik klíčových hráčů a další se jim v průběhu utkání zranili, a že to v Rakousku bude úplně jiný zápas.

A tak tomu také bylo, domácí UBSC na nás nastoupili v plné sestavě, zatím co naši hráči jen těžko vstřebávali předlouhou cestu,  což se projevilo na procentu střelby a první čtvrtina tak vyzněla jasně pro domácí v poměru 20:14. V druhé čtvrtině jsme konečně zabrali a stáhli náskok houževnatě bojujícího soupeře na poločasový výsledek 38:37.

Ve třetí čtvrtině se stále hrála vyrovnaná bitva a ani jeden soupeř nebyl schopný odskočit, a tak byl stav po 30 minutách 57:53. To nejdůležitější se odehrálo v posledním dějství, domácí proměnili několik těžkých střel a dostali se do euforie a najednou tu byl jejich třináctibodový náskok (72:59). Lví podíl na tom mělo duo Turner s Nelsonem-Henrym. Nám nezbývalo, než bojovat, ale čas se rychle krátil, i tak jsme dokázali dotáhnout utkání do vyrovnané koncovky. Když zbývalo odehrát 1 minutu a 40 vteřin, tak Láďa Pecka proměňuje svou střelu a snižuje na 74:73. Přichází série několika dobrých obran a neproměněných střel, která vyústí 8 vteřin před koncem naším rychlým protiútokem, ale bohužel v rozhodujícím okamžiku Láďovi Peckovi odskakuje míč a končí v autu. Pak už jsme museli poslat soupeře na šestky a ten jednu proměnil a nám zbylo málo času na kloudné zakončení, takže USBC Graz si zapisuje první výhru v HAAC.

UBSC RAIFFEISEN GRAZ - SLUNETA USTI NAD LABEM 75:73 (20:14, 38:37, 57:53)

SLUNETA: Pecka 17, Robinson 14, Singletary 12, Šteffel 12, Svejcar 8, Šmíd 7, Treadwell 3.
BSC: Turner 19, Nelson-Henry 17, Maresch 13, Gamberoni 12, Richter 9, Heuberger 3, Alisic 2.

Trojky: 15/5 – 17/3
Trestné hody: 16/12 – 11/6
Doskoky: 38 – 34
Osobní chyby: 17 - 14