Svejcar sestřelil Beksu!

To nejlepší si SLUNETA schovala na závěr roku, v dohrávce 12. kola KNBL totiž hostila v posledním letošním domácím utkání Pardubice a nebudeme vás napínat, Beksa si ze severu veze porážku. Zápas sice začali výborně hosté a rychle šli do vedení 4:15. Naši hráči se však nenechali zastrašit a ještě do konce první čtvrtiny dotáhli soupeře na 22:25.

V druhém dějství už SLUNETA malinko vystrčila růžky a ukázala Pardubickým, že to tady nebudou mít lehké. Naši hráči se dnes mohli spolehnout na velmi slušné procento střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti a tak ani po dvaceti minutách nebylo nic rozhodnutého, do šaten se šlo za stavu 45:41.

Po přestávce pokračovala vyrovnaná bitva, ve které měla přeci jenom trošku navrch SLUNETA, která udržela malý náskok 64:57. Velmi napínavou a téměř neuvěřitelnou přestřelku nabídla poslední čtvrtina, kterou otevřeli hosté šňůrou 6:0 a bylo po našem náskoku. Pak se ale o slovo přihlásil Spencer Svejcar, ten byl jediným naším střelcem v první polovině posledního dějství a zaznamenal hned tři trojky. Besksa se ovšem držela stále na dostřel a dotáhla utkání do infarktové koncovky. Tři minuty před koncem základní hrací doby snižoval hostující Burnett na 75:72. Jenomže Svejcar byl tzv. on fire a další trojkou vystřelil svému týmu vedení 78:72. Beksa ovšem odpověděla z rukou Kenta také košem za tři body (78:75). Pak začala bitva obran, jediný, kdo se pak dostal na čáru trestného hodu byl hostující Burnett, ten snížil na rozdíl pouhého bodu (78:77). Po našem nevydařeném útoku měli hosté v rukou míč a tím pádem poslední útok, který se naštěstí podařilo ubránit a oslavy mohly vypuknout. SLUNETA si tak připsala sedmé vítězství a Vánoce stráví na děleném 4. – 6. místě, společně s Děčínem a Svitavami.

Děkujeme všem fanouškům, kteří pomohli k vytvoření další velmi hlučné atmosféry, přejeme všem krásné prožití svátků a těšíme se na viděnou při dalších domácích zápasech v roce 2018.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK JIP Pardubice 78:77 (22:25 45:41 64:57)

Body domácí: Svejcar 18,  Pecka 15, Teague 13, Robinson 11, Šmíd 7,  Singletary a Šteffel po 4, Treadwell a Šotnar po 3
Body hosté: Burnett 26, Pandula 13, Martin 10, Švrdlík 9, Welsch 6, Kent 5, Nečas a Půlpán po 3,  Potoček 2
Trojky: 25/10 – 25/12
Trestné hody: 16/12 – 15/11
Doskoky: 32 - 37
Osobní chyby: 18 - 17