Tatran dobyt!

Velmi zajímavou a dramatickou podívanou nabídlo střetnutí domácí Ostravy a Ústí. Oba soupeři mají podobně poskládaný tým, namíchaný z cizinců, zkušených hráčů a mladíků. Oba týmy nemají dobré procento střelby, a tak cesta k úspěchu vedla přes lepší procento střelby, a pokud by nevyšel tento plán, tak vrhnout vše na doskakování.

A na to vsadili domácí, kteří velmi aktivně chodili za každou střelu a dělali nám velké problém na doskoku. Ale i tak jsme dokázali držet krok, a to hlavně díky dobré ruce Ládi Pecky, který zaznamenal 7 z prvních 10 bodů SLUNETY. První čtvrtina skončila 19:17 pro domácí. Ve druhé čtvrtině pokračovala urputná bitva a domácí neúnavně sbírali jeden útočný doskok za druhým a získávali tak spoustu druhých šancí, a to byl důvod jejich poločasového vedení 39:35.

Ve třetím dějství nám Ostravští díky úspěšnější střelbě ze střední a velké vzdálenosti odskočili už na devět bodů 57:48. Ale naši hráči nesložili zbraně a začali bojovat s ještě větší energií a nasazením, odměnou jim za to bylo alespoň snížení na 61:58. V posledním dějství se začaly projevovat emoce na obou stranách, když se pro pět faulů muselo ze hřiště poroučet hned několik hráčů. Vyrovnaná bitva pokračovala, s blížícím koncem se o slovo přihlásil Spencer Svejcar a díky jeho dvěma slepeným trojkám jsme už vedli 77:84. Domácí však bojovali houževnatě a v koncovce se jejich ústřední postavou stal velmi aktivně hrající Stojačič, který neúnavně najížděl do koše a získával fauly a následně trestné hody. Bohužel 4 vteřiny před koncem se mu podařilo vyrovnat na 87:87 a šlo se do prodloužení.

Vyrovnání těsně před závěrem základní hrací doby dodalo domácím energii a ti vlétli do prodloužení a najednou vedli o 4 body (98:94). V našem dresu se ovšem blýsklo duo Singletary, který táhl SLUNETU po celou dobu zápasu a druhým důležitým střelcem byl Robinson, jenž trefil necelou minutu před koncem trojku na 98:99. Nervy drásající koncovku jsme si už pohlídali z čáry trestného hodu a z Ostravy si tak vezeme hodně cenné vítězství 98:102.

NH Ostrava - SLUNETA Ústí nad Labem 98:102 (19:17 39:35 61:58 87:87)

Body domácí: Stanojevič 21, Stojačič 19, Woods a Blagojevič po 17, Bohačík 16, Klímek a Shoutvin po 4
Body hosté: Singletary 26, Pecka 18, Svejcar 17, Robinson 15, Treadwell 13, Wolfram a Šteffel po 5, Votroubek 2, Šmíd 1
Trojky: 33/10 – 22/11
Trestné hody: 26/14 – 40/27
Doskoky: 48 – 38 (Ostrava 26 útočných!)
Osobní chyby: 30 - 28