Tým SLUNETA USK hlásí další úspěšný víkend!

Ve druhém hracím víkendu jsme opustili domácí prostředí a vyrazili jsme na palubovky kvalitních a nepříjemných soupeřů. V sobotu nás čekal tým BK Wolves Radotín, v neděli jsme se střetli s týmem BC Benešov.

Do zápasu s Radotínem jsme výborně vstoupili a rychle jsme se ujali dvouciferného vedení. Poté se však tým domácích dostal do provozní teploty, nám se přestalo dařit v útoku, a tak se po poločasové přestávce začínalo prakticky od nuly. V poločase druhém dál pokračovala vyrovnaná bitva, ve které jsme měli mírně navrch. V závěru zápasu jsme si vypracovali slibný náskok, který odolal jak týmu domácích, tak naším zajímavým ztrátám, a tak jsme si mohli připsat třetí vítězství v řadě!

BK Wolves Radotín X SLUNETA USK Ústí nad Labem:  69:76

Nedělní zápas již od ranního budíčku sliboval vskutku zajímavou podívanou. Dvě omluvenky ze zdravotních důvodů, přejetá odbočka, bloudění v Benešově či zapomenuté boty…zkrátka vynikající nedělní ráno.

Po úvodní čtvrtině svítilo na tabuli skóre 14:15, tudíž se očekával spíše souboj obran než střelecké hody. Ve druhé čtvrtině se šrouby v obraně ještě více utáhly, střelecké procento z pozic všeho druhu se ještě více zhoršilo a poločasové skóre 23:22 hovoří za vše. Do druhého poločasu tým domácích vstoupil výborně, během úvodních minut si vybudoval devíti bodový náskok a celou třetí čtvrtinu byl lepším týmem. Až v posledním dějství jsme dokázali protrhnout střeleckou smůlu, Martin Wagner svou první trojkou v sezóně zavelel k obratu a rázem z toho byla další vyrovnaná koncovka. Tento fakt nemohlo snést početné domácí publikum, od kterého jsme se občas dozvídali velmi zajímavé věci. Za stavu 56:58 jsme rozhodující útok domácích dokázali ubránit a týmu Benešova tak nezbylo nic jiného než nás poslat na čáru trestného hodu. Na té jsme byli úspěšní sice jen z 50%, nicméně hostům už na rozumnou střelu nezbyl čas, a tak v naší šatně mohla opět zaznít oslavná píseň.

BC Benešov X SLUNETA USK Ústí nad Labem 56:59

K tomuto víkendu se dá už dodat jen následující:

„Vyhrávat zápasy když se daří, to zvládne kdokoliv. Ale vyhrávat, když se nedaří, to je to pravé umění.“