Upracované vítězství proti oslabeným Sršňům

V dohrávce 21. kola musely ústecké Pandy čelit náletu píseckých Sršňů.

Lepší vstup měli domácí a šli rychle do vedení 9:1, ale je obecně známo, že nováček z Písku se nevzdává za žádných okolností, a tak to také bylo v první čtvrtině. Po nevalném začátku se hostující hráči srovnali a dotáhli se 17:14 po prvním dějství.

Druhou desetiminutovku zahájili Sršni zónovou obranou a nadále pokračovali i celoplošném tlaku a podařilo se jim zaskočit domácí, ti měli bídné procento střelby, a navíc ztráceli příliš míčů. Nebýt Martina Nábělka, který měl velmi dobře seřízená mířidla, mohlo být se SLUNETOU ještě hůř, takhle bylo v poločase vše ještě otevřené (35:37).

Ani přestávka nepomohla Pandám a jejich trápení pokračovalo i v úvodu druhého poločasu. V polovině třetího dějství došlo k hodně zajímavé situaci, ve 25. minutě šel střílet trestné hody Ty Nichols, což by samo o sobě nebylo tak zvláštní, ale byly to vůbec první trestné hody SLUNETY v tomto zápase. Nicméně hodně upracovaným výkonem si domácí vypracovali vedení 48:42, ale Sršeň Josef Svoboda trefuje trojku a drží svůj tým v této kritické chvíli. I tak si ale Ústečtí drželi vedení po 30 minutách 55:49.

Písečtí zůstávali v kontaktu díky trojkám, ale Ústí mělo Martina Nábělka a Lamba Autreyho, toto duo drželo prapor ústecké ofenzivy. Sršni stále nic nevzdávali a stále zůstávali na dostřel, ale naštěstí si SLUNETA vedení v závěru udržela a nedopustila žádné větší drama.

Honza Šotnar (trenér SLUNETY):
„Svým hráčům vždycky před zápasem říkám, že to nejvíc nahoře je vítězství, což se dneska povedlo, ale po dnešním utkání je tam hodně věcí, o kterých se budeme bavit. Jsou to spíše nebasketbalové věci jako koncentrace, disciplína a hrát s respektem k soupeři od prvních minut, a to my tam dneska chybělo, a proto jsme ti dneska neužíval tak jako při posledním domácím utkání, dnes jsme spíše přežívali, ale vítězství se počítá. Není to o tom, že bychom se stali přes týden horšími hráči, ale naše hlavy nebyly v tom správném nastavení.“

Honza Čech (trenér Sršňů):
„My jsme přijeli na horkou palubovku do Ústí bez 6 hráčů z rotace, takže jsme v utkání neměli co ztratit a šli jsme do toho s naprosto čistou hlavou, že si potřebujeme zvednout sebevědomí po posledních nepovedených zápasech. Ze začátku se nám dařila hra 1 na 1, bylo nás plné hřiště, splnili jsme taktický pokyn ubránit klíčovou dvojici Nichols Autrey a byli jsme celé utkání na dostřel. Bohužel nám pak začaly docházet síly a v závěru Lamb proměnil několik důležitých střel a zároveň hrdinou utkání byl Martin Nábělek, který trefil 6 trojek, ale Ústí se jinak bránit nedá, než pohlídat jejich klíčové hráče a doufat, že se nikdo jiný netrefí. My dneska odjíždíme se vztyčenou hlavou a nemáme za co stydět, je to zase škola pro to mladé české jádro, které dneska nemělo ani věkový průměr ani 20 let.“

Martin Svoboda (hráč Sršňů):
„Nemusíme být vůbec smutní, přeci jenom jsme hráli s 3. týmem tabulky a odehráli jsme slušný zápas – nemáme se za co stydět.“

Ladislav Pecka (kapitán SLUNETY):
„Jeden z těch ošklivějších zápasů, ale jsem rád, že jsme to zvládli, i když to vůbec nebylo jednoduché, překvapili nás chutí, s jakou do utkání a tím, jak chtěli všichni hrát. Důležité je ale vítězství, je jedno jak, ale máme to a jedeme dál.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Sršni Photomate Písek 75:67 (17:14 35:37 55:49)
Body domácí:
Nábělek 20, Autrey 17, Pecka 10, Nichols a Karlovský po 8, Johnson 6, Rowan 4, Haiblík 2
Body hosté: Svoboda M. 17, Novotný a Svoboda J. po 14, Borovka a Sýkora po 6, Kojzar 4, Šimonek a Kölbl po 3
Trojky: 30/10 – 35/8
Trestné hody: 12/7 – 26/19
Doskoky: 53 - 48
Osobní chyby: 19 - 18