Přesto všechno nebyli Lions daleko od vítězství v Kolíně, kde nakonec podlehli 89:84. Doslova lví podíl na tom měl Upchurch, jenž zatížil konto Medvědů 28 body, dalšími dvoucifernými střelci byli Petric (18) a Stegbauer se 16 body. SLUNETA bude u Vajgaru bojovat u udržení své pozice v závodě o nadstavbovou skupinu A1, nyní má Ústí stejnou bilanci jako Svitavy a Olomoucko a všechny tři týmy jsou seřazené na 4. – 6. místě, z této trojice má sice relativně nejlehčího soupeře (Svitavy hostí Brno a Olomoucko Nymburk), ale zase na jeho hřišti.

Vzájemná střetnutí ve většině případů vyhrála SLUNETA, ale v každé sezoně se najde jeden zápas, kde Ústí ztratilo. Doufejme tedy, že to nebude sobotní případ.

Stanislav Votroubek:
„Pokud jedete k takovému zápasu, tak často slýcháte slovo NEPODCENIT, ve vší úctě k soupeři, Lions se momentálně nedaří, ale pomalu se herně zvedají a my opravdu nesmíme nic podcenit. Nesmíme je nechat rozehrát a naopak jim vnutit naši hru. Zápas je o to více nebezpečný, že Lions nemají co ztratit, takže si s ničím nebudou lámat hlavu a pokud bychom dovolili jakoukoli euforii z jejich strany, nemuselo by se nám to vyplatit.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):

Všichni jsou OK.

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): JNHvsSLU