V poháru postupuje dál Děčín.

Úvod druhé a čtvrté desetiminutovky rozhodli o tom, že v poháru jdou dále Válečníci. I když začátek zápasu nasvědčoval něčemu jinému. Ani jeden soupeř nechtěl nic podcenit a hráči obou týmů začali zodpovědně v obraně, naši hráči se chytili i v útoku a postupně si vybudovali vedení 18:10. První dějství pak skončilo dílčím výsledkem 18:14.

Ovšem úvod druhé čtvrtiny patřil Válečníkům, kteří se sérií 0-9 ujali vedení 18:23 a převzali otěže zápasu do svých rukou. Naštěstí si naši hráči nenechali Děčínské utéci na propastný rozdíl a neustále se snažili odkrojovat ze soupeřova náskoku. V poločase se šlo do šaten za stavu 33:37.

Druhou půli otevřel hostující Pavel Houška trojkou a Děčín nám zase odskočil, celá třetí čtvrtina byla ve znamení naší snahy vyrovnat skóre, ale Válečníci vždy měli odpověď v podobě koše, v horším případě trojky nebo koše s faulem. Po 30 minutách svítilo na tabuli skóre 50:56.

V druhé půli pokračovala tvrdá a zatím i celkem vyrovnaná bitva, hráči na obou stranách měli už na svých účtech pěknou řádku faulů, ale i tak nevypustili ani jeden souboj. Bohužel k naší smůle nedokázali naši hráči proměňovat těžce vypracované volné pozice, naopak Děčín na druhé straně hřiště držel velmi slušné procento střelby a během posledního dějství se utrhl na dvacetibodový náskok, závěr zápasu se už dohrával a šanci v obou týmech dostali i mladíci, ale na víc, než „kosmetickou“ úpravu skóre to už nestačilo. Konečný stav 64:79. SLUNETA tímto končí svou krátkou pouť Českým pohárem a nyní se už může plně soustředit na nedělní zápas s Pardubicemi.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 64:79 (18:14 33:37 50:56)

Body domácí: Smith 15, Thompson 10, Bosák 9, Pecka a Šteffel po 8, Abercrombie 5, Igrutinovič, Zach a Dolanský, všichni po 3
Body hosté: Palyza 17, Houška P. 15, Landa 11, Houška J. 10, Vyoral 7, Kroutil a Šiška po 6, Pomikálek 5, Ježek 2