V poháru postupujeme dál

V rámci 4. kola Českého poháru zajížděla SLUNETA na palubovku Plzně, která bojuje v druhé nejvyšší soutěži. I přesto, že byl favorit utkání zřejmý, kladl Tonda Pištěcký svým svěřencům na srdce, že nesmí nic podcenit a hlavně bylo potřeba napravit výpadek z pondělního utkání na USK, které jsme ztratili v samotné koncovce.

Do utkání s Plzní jsme vstoupili dobře a domácí drželi krok pouze prvních pár minut, po té jsme začali na hřišti dominovat a prostor na hřišti tak mohli dostat všichni hráči. Poločasový výsledek 31:54 mluví za vše. Potěšující okolností je, že v našich řadách skórovali všichni hráči a dokonce 6 z 9 mělo dvouciferný počet  bodDruhý poločas pokračovala naše spanilá jízda, v níž naši hráči nepolevili v obraně ani útoku, byť měli víc než dostatečný náskok. Velkou motivaci předvést se měl v tomto zápase Láďa Pecka, který v Plzni udělal své první basketbalové krůčky, Láďa v tomto zápase zapsal 20 bodů, 5 doskoků a 3 asistence, a to za necelých 25 minut na hřišti.

BK Loko Plzeň - SLUNETA Ústí nad Labem 46:113 (13:26 31:54 40:80)

Body domácí: Volf 10, Kovanda 8, Zeman 7, David a Lejsek po 6, März 4, Partyngl a Doljak po 2
Body hosté: Treadwell 25, Pecka 20, Svejcar 15, Robinson 14, Votroubek a Singletary po 10, Dolanský 8, Šteffel 6, Šmíd 5.
Trojky: 16/4 – 19/9
Trestné hody: 12/8 – 32/20
Doskoky: 32 - 48
Osobní chyby: 24 - 11