V prvním utkání AAC vítězně

První kolo alpsko-adriatického poháru (AAC) zavedlo SLUNETU do daleké Prievidze. Domácí celek už měl za sebou dvě utkání ve skupině, ve kterých neuspěl ani ve Škrljevu ani v Lublani, střetnutí s českým celkem pro ně byl první domácí zápas.

SLUNETA měla v plánu navázat na velmi dobrý výkon z druhé půle v Jindřichově Hradci a vstoupit dobře i do bojů v základní skupině AAC.

Začátek utkání připomínal spíše oťukávání obou týmů a nebylo k vidění moc bodů, pak si to ale hráči vynahradili a obzvláště domácí hráči se dostali do laufu a díky tomu šli do trháku 18:13, což byl signál pro Honzu Šotnara, vzít si time-out. Po oddechovém čase se začali trefovat také ústečtí hráči a dotáhli to na výsledek 22:22 po prvních 10 minutách.

Ofenzivně laděná byla i druhá čtvrtina, domácí byli opět velmi produktivní v útoku, SLUNETA naopak žila z bodů Spencera Svejcara. Do šaten se šlo za stavu 45:47.

Po přestávce se už tu a tam objevoval náznak obrany na obou stranách, ale stále převládaly útoky, v ústeckém dresu se střelecky probudil Lamb Autrey a vydatně pomohl Spencerovi Svejcarovi, aby po 30 minutách byl stav 64:67 ve prospěch SLUNETY.

Definitivně udeřilo Ústí v poslední čtvrtině, kdy se k Lambovi a Spencerovi přidal i Jahmal Jones. Nejprve se podařilo zastavit několik útoků domácích a na druhé straně proměnit důležitou střelu. Nakonec z toho nebyla ani dramatická koncovka a SLUNETA vstoupila do AAC výhrou 81:91.

BC Prievidza – SLUNETA Ústí nad  Labem 81:91 (22:22, 45:47, 64:67)
Střelci Prievidza:
Majerčák 21, Daunys 20, Creammer a Oshita 13, Jašš a Kincel po 4, Lukáč a Magdolen po 3
Střelci SLUNETA: Svejcar 20, Autrey 17, Pecka 13, Johnson 10, Fait 8, Karlovský 4, David 3
Trojky: 28/11 – 25/7
TH: 11/10 – 19/14
Doskoky: 34 – 31
Osobní chyby: 19 - 13