Oba soupeři mají za sebou těžký program posledních dní. Zatímco Ústí má v nohách dvě těžká derby sehraná v Děčíně, k tomu dlouhou cestu k pohárovému utkání v Chorvatsku, Olomoucko o víkendu vybojovalo bronzovou medaili na Hyundai Final Four českého poháru. Na víkendovém klání v Novém Jičíně svěřenci Predraga Benačka nestačili na Nymburk, ale v zápase o třetí místo si poradili s děčínskými Válečníky.

V paměti fanoušků určitě utkvěla obě vzájemná utkání Ústí a Olomoucka. Na to první, hrané v Ústí se fanouškům vzpomíná lépe, protože jsme jej vyhráli až v samotném závěru, když Wallace za stavu 86:88 proměnil všechny tři trestné hody těsně před uplynutím základní hrací doby a poslal Olomoucko domu s porážkou 89:88.

Druhé utkání v základní části už nepatří mezi ty vydařené, zastihlo nás zrovna ve chvíli, kdy jsme hledali formu a porážka od Olomoucka na jeho půdě 101:79 byla pro soupeře určitě zadostiučiněním za první utkání.

Antonín Pištěcký:
„Olomoucko dokázalo na letošní sezónu poskládat velice kvalitní tým, který svou sílu dokazuje v každém kole. Trenér Benaček zapojil do hry i mladé hráče, kteří výborně doplňují zahraniční posily a ve skvěle hrající formě Palyzu. Pro nás bude alfa a omega zápasu obrana. Pokud nepředvedeme maximálně koncentrovaný výkon na obrané polovině po celý zápas, pak nemůžeme pomýšlet nad vítězstvím. Je to poslední zápas před reprezentační pauzou, a tak bych rád pozval všechny fanoušky, kteří nám vždy dokáží vytvořit výtečnou atmosféru.“

Filip Šmíd:
„V Chorvatsku jsme neodehráli špatné utkání a máme na čem stavět, už víme, že umíme porážet těžké soupeře a těch je skupina A1 plná. Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme zastavit soupeřovu ofenzivu, ta je nebezpečná na všech frontách.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsOLO