Vedeme 2:1!

Vedeme 2:1!

Většina basketbalové veřejnosti koncentrovala svou pozornost na třetí utkání čtvrtfinálové série mezi SLUNETOU a BEKSOU. Přispěly k tomu nepochybně výkony našich borců v Pardubicích, díky kterými si přivezli jednu výhru a jednu prohru, která byl nejtěsnějším možným rozdílem. A když si k tomu připočítáte, že Pardubice ještě v této sezóně v Ústí nevyhrály, máte zaděláno na skvělý basket s vynikající atmosférou.

Úvod utkání potvrdil, že hráči obou týmů jsou dobře připraveni a navzájem se znají velmi dobře a ze začátku utkání moc bodů nepadalo. Opět platilo pravidlo, že ten tým, který dává těžce vydřené střelecké pozice, povede. Nejprve se dostala do mírného vedení Beksa 2:9, ale pak se zase rozstříleli domácí borci a v během druhé čtvrtiny už vedli 21:11! Jenom že pak si slovo vzali opět hosté a zakončili bodový účet prvního poločasu na 30:32. Ve třetím dějství se soupeři přetahovali o každý bod, ale závěrečnou tečku za děním ve třetí desetiminutovce udělal Robinson, jenž zdvihl diváky ze sedaček trojkou a vlastně tím i určil ráz dalšího dění v zápase. Čtvrté dějství totiž otevřel hráč zápasu Standa Votroubek také trojkou, diváci šílí. Na hosty spadla deka a na naši dobrou obranu jen těžko hledali recept, s čímž si ovšem naši borci nelámali hlavu a postupně nasázeli Pardubicím 6 trojek za poslední čtvrtinu a bylo po zápase! SLUNETA se tak ujímá vedení 2:1 na zápasy a vyhlíží zítřejší utkání, ve kterém bude opět spoléhat na podporu fanoušků v hledišti. Velký dík všem, co dorazili a hnali kluky dopředu.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK JIP Pardubice 70:58 (12:11, 30:32, 47:42)

Body domácí: Pecka 16, Robinson 12, Votroubek 11, Šotnar 10, Šteffel 7, Singletary 6, Svejcar 5, Šmíd 3
Body hosté: Švrdlík 14, Kent 11, Welsch a Potoček po 7, Spearman a Pandula po 6, Kohout 3, Nečas a Půlpán po 2
Trojky: 26/12 – 13/5
Trestné hody: 11/4 – 15/11
Doskoky: 40 - 40
Osobní chyby: 16 - 15