Velká pardubická loupež

Dohrávka 4. kola a zároveň první střetnutí Ústí s Pardubicemi v této sezóně bylo na pořadu svátečního dne 17. listopadu. SLUNETA odjížděla do Pardubic s vědomím, že má co napravovat z posledního výjezdu, když se jí vůbec nepovedlo utkání v Ostravě. Pardubice po několika nevýrazných výkonech už našly formu a chtěly uhájit domácí palubovku.

A tak také začaly, domácí hráči od začátku velmi agresivně bránili a víceméně k ničemu ústecké hráče nepustili, resultovala z toho série 7:0. Po oddechovém čase se ale svěřenci Honzy Šotnara oklepali a kontrovali šňůrou 0:12, hlavním strůjcem byl Lamb Autrey, který v první čtvrtině stihl 10 bodů, SLUNETA tak vedla po prvních 10 minutách 13:18.

Necelých 700 diváků bylo svědkem velmi atraktivního utkání a vyrovnaného boje i v druhém dějství, tvrdé boje pod oběma koši znamenaly také velký počet osobních chyb, a to dělalo vrásky na čele hostujícího kouče, protože jeho stěžejní pivot Johnson měl rychle 3 fauly. I tak se ale odcházelo do šaten za vedení ústeckého celku 33:40.

Domácí celý zápas tahali za kratší konec a většinu času doháněli ztrátu, SLUNETA, vedená triem Autrey, Pecka a Fait držela minimální vedení. Rozhodnutí nepřinesla ani třetí čtvrtina: 56:59. Schylovalo se k dramatické koncovce a velkému dramatu. SLUNETA si sice vybudovala náskok do koncovky, ale domácí Pekárek držel Beksu ve hře svými přesnými projektily. Když zbývalo do konce základní hrací doby 3:15, trefuje Dalibor Fait pouze jednu šestku a jeho tým vede 65:73, přichází série domcích, kterou zakončuje necelou minutu před koncem Vyoral a vyrovnává na 73:73. Ale SLUNETA má naštěstí svého hrdinu Autreyho, který vzal osud zápasu do svých rukou a proměnil těžkou střelu na 73:75. Do konce zbývá 37 vteřin a je jasné, že musel přijít oddechový čas domácího kouče. Po naplánované akci Vyoral střílí za tři body a naštěstí pro SLUNETU netrefuje a při následném boji o míč je faulován Lamb Autrey, ale to nebyl 4. týmový faul Pardubic, takže SLUNETA vhazuje a teprve až teď přichází faul na Autreyho a ten jde na čáru trestného hodu, oba trestné hody jsou úspěšné a Ústí vede 73:77. Pak následovala taktická bitva faulů a trestných hodů, kterou si už zkušeně pohlídala hostující skvadra. SLUNETA tak loupí v Pardubicích a připisuje si velmi důležitou výhru do vyrovnaného pelotonu Kooperativa NBL.

Malou kaňkou na pěkném bojovném utkání byl pak incident v samotném závěru, kdy domácí Švrdlík neudržel nervy na uzdě a hodil láhev s pitím tým soupeře, který v tu chvíli dělal své vítězné foto. Ale jak emoce opadly, Kamil Švrdlík přišel do šatny Ústí a sportovně se omluvil a tím byl celý incident vyřešen gentlemansky.

Nyní se SLUNETA může soustředit na další důležité utkání, které ji čeká už v neděli na domácí palubovce proti velmi silnému USK Praha.

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 76:80 (13:18 33:40 56:59)
Body domácí: Pekárek 21, Švrdlík a Šafarčík po 12, Vyoral 9, Svoboda 8, Walton a Potoček po 7
Body hosté: Autrey 28, Pecka 17, Fait 15, Svejcar 6, Johnson 5, Karlovský 3, Jones, David a Alston všichni po 2
Trojky: 31/7 – 19/4
Trestné hody: 14/9 – 23/18
Doskoky: 40 - 41
Osobní chyby: 24 - 19