Víkend extraligy U17 přinesl padesátiprocentní úspěšnost

V sobotu jsme se utkali s talentovaným týmem GBA, který nyní sídli v Hradci u Vajgaru. V utkání jsme vítězství udrželi, ale bylo to s odřenými ušisky 89:86.
Statistiky utkání ZDE.

Komentář k zápasu nám obstaral kapitán družstva a hráč utkání Péťa „Grizly“ Krýsl:

„Do zápasu jsme vstoupili s energií a chutí hrát. Byli jsme nahoře, měli jsme dobrý útok a obranu, ale jenom v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli. Zlomový okamžik nastal ve druhé čtvrtině, kde jsme se nemohli trefit, ani ubránit a o poločase jsme prohrávali o 1 bod. Nástup do třetí čtvrtiny nebyla úplná hitparáda, jednou jsme byli nahoře, potom zase dole, takhle to kolísalo celou čtvrtinu, kterou jsme nakonec prohráli. Start do čtvrté čtvrtiny nebyl úplně příjemný, dostali jsme pár těžkých střel. Naděje na vítězství nastala až tři minuty do konce poslední čtvrtiny, kde jsme dokázali vyrovnat, poslední dvě minuty byli velmi důležité, celý tým byl nervózní. 21 vteřin do konce, vedli jsme o 1 bod, soupeři nás velice presovali, bylo těžké vyhodit naštěstí se nám to povedlo. 15 vteřin do konce utkání, házíme 2 šestky, bohužel dáváme jenom 1. Naštěstí jsme měli výborný doskok a mohli jsme znovu útočit, nájezd do koše, faul, dáváme jednu šestku, druhou opět mineme. Soupeři doskočili balón a v rychlém přechodu museli dát těžkou trojku, minuly a my jsme mohli oslavovat těžké vítězství.”

V nedělním utkání jsme se postavili baště mladých talentů Sršňům z Písku. Všichni jsme věděli, co nás čeká, připravovali jsme se na to, ale takticky jsme zvládli jen část zápasu. Byla z toho první porážka v extralize 70:81.

Komentář k zápasu tentokrát od trenéra družstva Saši Nováka:

„Do utkání proti nepříjemným Sršňům jsme vstoupili velice dobře. Hráli jsme rychle, jednoduše a účelně, zvládli jsme se popasovat s jejich presem, který se ani nestačil postavit do obávané zóny. Kdybychom se vyvarovali pár chybiček, troufám si říct, že bychom měli velkou šanci na výhru. Písek se nás však držel „zuby nehty“. Pak však přišel naprostý útlum z naší strany a soupeři jsme dovolili vyhrát druhou čtvrtinu 25:10. Takové hluché místo v extralize, ještě s takovýmto soupeřem je nepřípustné. Dělali jsme vše opačně, než na začátku utkání. Ocenit lze jen to, že jsme utkání nevzdali a bojovali jsme až do konce. Druhá čtvrtka nám však zlomila vaz, když se k tomu přidá ještě to, že jejich tři klíčový hráči, na které jsme se připravovali, skórují 68 bodů z 81, je vymalováno. Pro nás však motivace do dalšího tréninku, věřím, že naše výkony půjdou opět nahoru.“