Zahajujeme výhrou!

První utkání a hned s přídavkem, první soutěžní utkání SLUNETY v Brně muselo totiž rozhodnout až prodloužení.

K prvnímu soutěžnímu zápasu nového ročníku Kooperativa NBL zajížděla SLUNETA na horkou palubovku Brna, které přes léto angažovalo trenéra roku z loňské sezóny Lubomíra Růžičku. Trenéři obou celků se dobře znají z konce minulé sezóny, kdy se jejich týmy utkaly v play-off, Růžička tehdy působil ve Svitavách.

Skóre utkání otevřeli sice domácí, ale postupně přebírali kontrolu nad vývojem naši hráči a rychle si vybudovali malý náskok, který se pohyboval kolem 7 bodů, na větší odstup nás Brňané nepustili. Po první čtvrtině byl stav 15:22. Pak se několikrát opakovala situace, kdy naši hráči zaveleli k úprku a už to vypadalo, že se jim podaří odskočit na dvouciferný rozdíl, což se dokonce na chvilku povedlo, ale domácí měli Körnera, který vždy zvedl prapor svého týmu a smazal náš náskok na minimum. Poločas 40:42.

O přestávce klad trenér Pištěcký svým svěřencům na srdce, že utkání nevyhrajeme, pokud nezačneme bránit, první půle by se totiž dala víceméně popsat popsat slovy koš za koš. S ubývajícím časem jsme tedy dokázali zlepšit obranu, ale i přestalo se dařit v útoku, přibývalo zbytečných ztrát, kdy nám míč vyklouzl z ruky v nejméně vhodnou dobu. Když byl po třech čtvrtinách stav 62:62, vycítili domácí svou šanci a hlavně díky Novotnému, jenž dal většinu ze svých 5 trojek v druhé půli, a vrhli všechny síly do útoku. Brňané mohli mít svého hrdinu ve Farském, jenž přišel za nerozhodného stavu na hřiště a zaznamenal 7 bodů v řadě a Brno najednou vedlo 74:69 a to zbývalo odehrát už jenom necelých pět minut základní hrací doby. V tu dobu se naštěstí probral do té doby nenápadný Láďa Pecka a několika důležitými zákroky či koši pozvedl svůj tým. Když zbývalo do konce 4. čtvrtiny pouhých 29 vteřin, byl faulován Michal Šotnar (78:77), jenž byl čáry trestného hodu úspěšný pouze z 50%, a protože se žádná ze střel v posledních ofenzivách nechytla, šlo se do prodloužení. V něm to bylo hlavně duo Pecka se Šotnarem, které táhlo SLUNETU za vítězstvím. A situace z konce základní hrací doby se opakovala téměř na sekundu stejně, 27 vteřin před koncem šel opět Michal Šotnar na čáru trestného hodu a opět s poloviční úspěšností zvyšuje na 85:87. V následném útoku je faulování domácí kapitán Kozina, ten ale neměl pevné nervy a oba trestné hody zahodil. Zatímco na druhé straně, po faulu domácích, střílí Láďa Pecka trestné hody a oba proměňuje, zbývá odehrát pouze 11 vteřin a SLUNETA vede 85:89. Domácí Smithson sice ještě dává trojku, ale to už zbývá pouhých 5 vteřin, po rychlém vhození míče zpět do hry je faulován náš Brown, který uzavírá účet utkání na 88:91. SLUNETA tak vyhrává první venkovní utkání a nyní může vyhlížet první domácí zápas, ve kterém bude ve středu hostit Olomoucko.

mmcité1 Basket Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 88:91 (15:22 40:42 62:62 78:78)

Body domácí: Körner 22, Novotný 19, Smithson 13, Jokl a Farský po 9, Heřman 6,  Kozina 5, Nehyba 3, Stegbauer 2
Body hosté: Pecka 18, Brown a Svejcar po 14, Houška 13, Šotnar 12, Bažant a Karlovský po 5, Davis a Fait po 4, David 2
Trojky: 22/10 – 23/6
Trestné hody: 16/8 – 28/23
Doskoky: 31 - 43
Osobní chyby: 25 - 19