Zbytečné, ale vítězné drama

Zápas v Prostějově měl hodně napovědět, jak si SLUNETA povede v boji o poslední dvě postupová místa do vyřazovacích bojů. Orli ztráceli před utkáním na Ústí pouhou jednu výhru a na sedmou příčku dotírající Tuři měli dokonce stejný počet výher. Před Tondou Pištěckým a jeho svěřenci stál tedy nelehký úkol: vyloupit Orlí hnízdo. Domácí trenér neměl k dispozici dva zraněné české hráče Dokoupila a Norwu, a tak mu nezbývalo nic jiného, než se spolehnout hlavně na nové zahraniční akvizice, doplněné o dravé mladíky.

Zápas začal zostra a oba soupeři jakoby se domluvili, že nebudou bránit a uvidí, komu lépe „padne“ v útoku, a tak není divu, že první čtvrtina skončila 20:23. Kdo si pamatuje Tondu Pištěckého jako hráče, tak ví, že býval nepříjemným obráncem a to se snaží také vštípit svým hráčům jako trenér a ve druhé čtvrtině si hráči vzali jeho slova k srdci a dokázali udržet Orly na pouhých 14 bodech. Poločasové skóre bylo pak 34:42.

I po přestávce se zápas vyvíjel dobře v náš prospěch. My jsme dobře bránili, hosté se snažili proniknout do naší obrany převážně individuálními akcemi,  na druhé straně hřiště se nám naštěstí dařilo při střelbě, ale stále nám chyběla agresivní hra do koše a trestné hody se v podstatě nestříleli, poněvadž dřív než někdo stačil faulovat, míč už letěl na koš. Ale i tak jsme dokázali udržet vedení a do posledního dějství jsme šli se slibným náskokem 49:65.

Ve čtvrté desetiminutovce jsme si trochu zkomplikovali naši cestu za vítězstvím. Úvod čtvrtiny byl ještě z naší strany v pořádku, ale pak jsme začali hrát moc staticky a víceméně „čekali“ na konec zápasu. Toho využili domácí a začali nenápadně dotahovat, a když domácí Jacobs trefil trojku, zbývalo odehrát dvě minuty a skóre bylo najednou 75:78. Po našem neúspěšném útoku navíc Orel Simmons z čáry trestného hodu dotáhl svůj tým na rozdíl pouhého bodu 77:78. Musel následovat oddychový čas. Domácí zkusili zónový pres, se kterým si naštěstí naši hráči věděli rady, a tak Orli museli faulovat, zbytek zápasu padaly pak už koše jenom ze šestek a naštěstí v nich byli úspěšnější hráči SLUNETY a odváží si tak cennou výhru. Díky tomuto vítězství se SLUNETA posunula zpět do čela nadstavbové skupiny A2 s bilancí 10 výher a 14 porážek. V dalším utkání přivítá již tuto neděli Ostravu.

Orli Prostějov - SLUNETA Ústí nad Labem 78:82  (20:23 34:42 49:65)

Body domácí: Simmons 19, Fitzpatrik a Sehnal po  14, Jacobs 10, Talley 7, Rackley a Dyck po 5, Souček 4
Body hosté: Thompson 19, Šteffel 13, Abercrombie 12, Šotnar a Bosák po 9, Pecka 8, Smith 6, Šmíd 4, Carlton 2
Trojky: 25/8 – 16/5
Trestné hody: 22/16 – 15/11
Doskoky: 36 - 43
Osobní chyby: 20 - 19