​​​​​​​Domácí zápasy PLAY-OFF jsou tu!

Fanoušci v Ústí se konečně dočkali, SLUNETA postoupila do play-off a po prvních dvou utkáních, hraných ve Svitavách, se čtvrtfinálová série přesouvá do Ústí.

To, že se můžou fanoušci těšit na domácí utkání play-off, je ta dobrá zpráva, ta špatná je, že SLUNETA v sérii na 4 vítězná utkání prohrává 0:2. Tuři totiž zvládli lépe koncovky obou zápasů ve Svitavách, ale nutno dodat, že naši hráči bojovali statečně a drželi favorita dlouho zkrátka.

V prvním utkání se strhla obrovská bitva, hodná vyřazovacím bojům, kdy ani jeden soupeř nedokázal odskočit a vybudovat si rozhodující náskok. Hrálo se poměrně útočně a SLUNETA se držela celou dobu v těsném závěsu. Ve třetím dějství šla dokonce do vedení, ale to si Tuři vzali po chvilce zpět a utkání tak spělo k napínavé koncovce, v té nakonec měli navrch Tuři a vybojovali první výhru.

Začátek druhého čtvrtfinálového utkání byl hodně podobný tomu prvnímu, tedy velká, útočně laděná bitva. Avšak závěr první a začátek druhé půle patřil Turům a ti nám odskočili až na dvacetibodový rozdíl. Naši hráči ovšem nesložili zbraně a vybičovali se k velkému výkonu a postupně odkrajovali z náskoku Svitav. A když se pak Filip Šmíd trefil za dva body, snížil už na 76:72. Jenomže pak Kovář se Slezákem zaznamenali rozhodujících 7 bodů, oproti našim dvěma a bylo to rázem 83:74. Na další stíhací jízdu už nám čas nezbyl, a tak Svitavy vyválčili v koncovce i druhou výhru.

Jako X-faktor obou utkání by se dal označit domácí rozehrávač Marko, člen nejlepší pětky dlouhodobé části, protože v obou zápasech zaznamenal double-double. Na naší straně se o body postarali hlavně Pavel Houška a Jaytornah Wisseh. Velký kredit ovšem zaslouží nasazení všech hráčů, protože v obou utkání trápili favorita a na domácí palubovce budou chtít bezesporu sérii prodloužit.

Antonín Pištěcký:
„V domácích odvetách bude základem kvalitní obrana po celých čtyřicet minut. V prvním i druhém utkání jsme vždy dokázali ztratit jednu čtvrtinu výrazným bodovým rozdílem a to nás stálo zápas. Důležité bude lépe ubránit vymezené území, ze kterého svitavští skórovali až příliš snadno a se skvělým procentem.“

Filip Šmíd:
„V prvních dvou zápasech jsme ukázali velkou bojovnost, soupeř však ukázal svou kvalitu v závěru a v koncovce vždy rozhodl. Na rozehrávce nám chyběl Michal Šotnar a na Jayovi bylo vidět, že toho má občas plné kecky, ale i tak dokázal řídit naši hru a s absenci druhého „čistokrevného“ rozehrávače jsme si dokázali poradit a sehrát dva vyrovnané zápasy. Věřím, že v domácím prostředí nás poženou fanoušci kupředu a bude to opět velký boj.“