​​​​​​​Poslední zápas roku 2017

Definitivní tečku za zápasy v roce 2017 udělá SLUNETA ve čtvrtek, 28. 12. v Kolíně. Při pohledu na tabulku není potřeba připomínat důležitost každého utkání, a že aktuální postavení ve startovním poli 12 týmů není rozhodující, v letošním ročníku už proběhlo nejedno překvapení a dá se říci, že každý může porazit každého, ale také naopak.

Medvědi z Kolína okupují aktuálně 10. místo s bilancí 5 výher a 7 porážek. Na devátou Ostravu ztrácí Kolín pouhý bod, takže z pohledu soupeře může být každá ztráta bodů velkou komplikací na cestě do skupiny A1. SLUNETA si po vítězství nad Pardubicemi připsala již 7. výhru a Vánoce strávila na 6. místě s kladnou bilancí 7 výher a 6 porážek.

Náš soupeř má formu, v posledním zápase na domácí palubovce bez problémů rozstřílel Olomoucko poměrem 106:85. Ale ani SLUNETA se nedala zahanbit a v posledním domácím vystoupení přetlačila Beksu nejtěsnějším možným rozdílem 78:77. Vzájemná střetnutí Kolína a Ústí jsou většinou vyrovnaná, o čemž svědčí i první střetnutí soupeřů v této sezóně, které se rozhodovalo až v prodloužení. Je tedy jasné, že utkání v Kolíně slibuje zajímavou podívanou.

Stanislav Votroubek:
„Kolín je doma hodně silný a i když to bude znít jako klišé, tak to nebude vůbec lehké. Typově má stejné hráče jako my, zkušené české hráče, doplněné o kvalitní zahraniční, takže budou rozhodovat maličkosti. My si klasicky musíme dát pozor na úvod druhé půle, což se nám v posledním zápase s Pardubicemi povedlo. Hlavně nesmíme nechat domácí rozstřílet, pak už se budou jen těžko zastavovat.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý): Všichni jsou OK.