​​​​​​​Přijíždí USK

Další domácí utkání a další těžký soupeř, tentokrát do SPORTCENTRA SLUNETA zavítají Vysokoškoláci z USK Praha.

i mají za sebou úspěšný vstup do soutěže, když ještě do středy měli stejnou bilanci jako SLUNETA, 3 výhry a pouze jednu porážku. Ovšem ve středu musely Sovy předehrávat utkání v Nymburce a tam, i přes dobrý výkon a absenci exústeckého Stevanoviče, padly 99:78. Jako skvělá letní akvizice se jeví Proleta, jenž zatěžuje konta soupeřů v průměru 16 body a téměř 5 doskoky. Jinak trenér Repeša pracuje dlouhodobě s mladými hráči a zakládá si na rychlé agresivní hře.

SLUNETA půjde do utkání s chutí spravit si chuť po nevydařené druhé půli v Opavě, kde prohrála 94:70. Nedělní utkání však nebude prvním, které se týká aktuální sezóny, SLUNETA totiž sehrála s USK přípravné utkání, také na severu a nedopadlo lichotivě pro naše hráče, když padli po vyrovnaném průběhu 70:73.

Antonín Pištěcký:
„Tým USK Praha po minulé sezóně doplnil tým o zkušeného Mariče a na pozici podkošového hráče nahradil Vukoslavjeviče mladý talentovaný Proleta. Zbytek týmu zůstal pohromadě. Trošku netradičně tak máme možnost po několika letech vidět v dresu soupeře hned čtyři cizince. Pražské sovy se od začátku sezóny prezentují velmi dobrým a týmovým basketbalem. Bodová zátěž je rozložena na několik hráčů a není tak možné se soustředit pouze na dva tři jedince. Jak již nám přípravný zápas s vysokoškoláky naznačil, budeme se muset hostům vyrovnat především v agresivitě. Je to naše poslední domácí utkání před šňůrou třech těžkých zápasů na hřištích soupeře. I proto věřím, že nás přijde podpořit plná SLUNETA a zápas dovedeme do vítězného konce.“

Jan Karlovský:
„V minulém kole jsme prohráli s týmem Opavy, teď nás čeká velmi dobře organizovaný tým USK Praha. USK udělalo největší progres mezi minulou a současnou sezonou. Musíme se připravit na tento basketbal jak nejlépe umíme, jít si pro vítězství a hrát celých 40 minut náš basketbal.“