​​​​​​​Ve středu se opět rozjíždí Kooperativa NBL

Reprezentační okno je u konce, a tak nic nebrání tomu, aby se opět naplno rozjela nejvyšší domácí basketbalová soutěž Kooperativa NBL. Jak víme, startovní pole se pro nadstavbu rozdělilo na dvě skupiny, osmičlennou A1 a čtyřčlennou A2. SLUNETA si přestávku užila na výslunní 3. místa, když zvládla poslední dva těžké domácí zápasy, nejprve si poradila s houževnatými Sovami z USK a pak se jí podařilo konečně zlomit prokletí severočeských derby a porazila Válečníky.

A právě díky této výhře se Pandám povedlo odskočit na rozdíl dvou výher právě nad rivalem ze sousedního Děčína.

Pardubická Beksa hasila v posledním utkání před pauzou požár v podobě ukončení černé série porážek, navíc domácích, když postupně nestačila na Olomoucko (ještě v základní části), Brno a těsně podlehla i Opavě. Reputaci si Pardubice napravily až v Kolíně, kde zvítězili jasným rozdílem 63:89.

A co nám říká historie vzájemných utkání v základní části? N zápasy to je 1:1, Ústí využilo nepovedeného začátku pardubické sezóny a z města perníku si přivezlo cennou výhru 81:97. Beksa pak ale vrátila úder na ústecké palubovce, kde i v oslabené sestavě srdnatě bojovala, aby jí výhru po dvou prodlouženích nakonec vystřelil Vyoral.

Je tedy jasné, že nás opět čeká atraktivní a těžké utkání na půdě soupeře, kterému máme co vracet. Není divu, že si tuto bitvu vybralo právě Studio Basketbal, které začíná už 30 minut před začátkem utkání, tedy v 17.00 hod.

Honza Šotnar:
„Chceme navázat na formu, kterou jsme měli před reprezentační pauzou. Během přestávky jsme doléčili drobné šrámy z náročné sezóny a jsme připraveni bojovat o důležité vítězství. Pardubice prožívají také dobré období a na své palubovce jsou vždy nepříjemným soupeřem. Očekávám vyrovnané utkání, ve kterém budou rozhodovat drobné detaily.“

Ladislav Pecka:
„Přestávku jsme využili k obnovení sil, a hlavně přípravám na závěr sezóny, který bude hodně náročný. Máme to rozehrané dobře a teď je jen na nás, jestli udržíme vysokou laťku, kterou jsme si nastavili. Cesta vede k zodpovědnému přístupu a koncentrovanosti po celou dobu utkání, jak víme, nemusí to být „pouze“ 40 minut.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):