V pátek skončil už šestý ročník stále populárnějšího mezinárodního kempu v Ústí nad Labem, který jsme pořádali opět v rámci příhraničního projektu „Basketbal jako most pro mládež v Euroregionu Elbe/Labe“, podporovaného z programu SN-CZ 2014 – 2020. Letos se ho zúčastnilo 115 mládežníků včetně účastníků z Německa. O takhle velkou skupinu se staralo komando trenérů a vychovatelek, které si s přesilou poradilo také bez problémů.

Denní režim byl vždy stejný, po snídani se sešli všichni účastníci před ubytovnou, rozdělili se do výkonnostních skupin a šlo se sportovat. Dopoledne patřila vždy specializovaným tréninkům, takže každá skupina si vyzkoušela kruhový trénink na posilnění těla, atletiku, footwork, střelbu, útočné či obranné činnosti. Po společném obědě v Pizzerii Replay, které musíme opět poděkovat za skvělou práci, musel samozřejmě následovat polední klid a pak už se šlo opět sportovat,tentokrát už to byly ryze basketbalové tréninky s herními činnostmi.

To byla odpolední náplň, po které se účastníci opět prostřídali v restauraci na večeři. Tím ale program nekončil, po večeři totiž přišla nejoblíbenější část, a sice turnaj trojic nebo chcete-li streetball. Ve večerních hodinách také využívala jedna skupina možnosti haly a šla na rehabilitaci. Po večerním programu se ještě trenéři poradili ohledně následujícího dne a šlo se na kutě.

Takto probíhal jeden den za druhým, s jednou výjimkou, kdo nás sleduje pravidelně, ví, že středeční odpoledne je na našem kempu odpočinkové, a tak se všichni účastníci postupně vystřídali na plaveckém a skokanském bazénu, ale stihli jsme i bowling. Čtvrteční program už byl opět klasický.

V pátek odpoledne jsme slavnostně zakončili kemp malou soutěží týmů, kde účastníci byli draftování do NBA týmů, za které pak soutěžili. Tady šlo spíše o srandu než o výsledek a všichni kempeři si to užili jak se sluší a patří. Pak už stačilo jenom vyhlásit individuální ocenění, týmové soutěže, poděkovat účastníkům a rozprchnout se domu.

Velký dík patří všem trenérům, vychovatelkám, zdravotnici, tlumočnici a v neposlední řadě dobrovolníkům, kteří se o naše kempery starali. Děkujeme a těšíme se na další ročník.

 

Obsáhlá fotogalerie ZDE.