Šotnar sestřelil Beksu

Tak tahle kapitola ústeckého basketbalu je psaná velkým písmem a co hlavně, ještě nekončí. Před čtvrtfinálovou sérií by na sedmizápasovou bitvu tipoval asi málokdo, ale podívejte se, co tahle parta dokázala. Nejen, že dokázala vyhrát v Pardubicích, dvakrát v sérii dokonce vedla, ale ani v šestém zápase, když prohrávala dvouciferným rozdílem, tak nesložila zbraně a bojovala. Diváci v zaplněné hale hnali své oblíbence kupředu a ti se jim odvděčili výhrou v prodloužení.

Úvod zápasu ovšem ani trochu nenaznačoval, že bychom měli Bekse dělat větší problémy. Hosté se rychle ujali vedení 0:5 a podařilo se jim zaskočit naše hráče, ti se probrali až za stavu 3:16 a začali odmazávat bodíky ze soupeřova náskoku. První čtvrtina skončila výsledkem 21:29. Po zbytek zápasu jsme tahali stále za kratší konec, i když se naši střelci snažili, seč jim stačil střelný prach, hosté se mohli spolehnout na Spearmana (32 bodů), jenž držel vývoj skóre pevně ve svých rukách. V druhé čtvrtině se nárůst skóre sice zpomalil, ale na intenzitě obran a všeobecně hry to vůbec nic neubralo. Do šaten se šlo za stavu 36:42. Ve třetím dějství se nám několikrát podařilo přiblížit se bodově Pardubicím, ale vždy jsme dostali trojku nebo koš v tu nejméně vhodnou dobu, a tak jsme šli do poslední čtvrtiny s desetibodovým mankem 54:64. Ale jak už víme, deset bodů není nic tak strašného. Když šest a půl minuty před koncem základní hrací doby zvyšoval hostující Švrdlík na 56:71 bylo zle. Ale hráči ani diváci nic nevzdali a rozjeli „velkou parádu“, kterou rozjel Robinson svou trojkou. Najedou byli naši hráči všude a nervózní hosté najednou ztratili jistotu v zakončování. Naše spanilá jízda pokračovala a minutu a půl před koncem základní hrací doby srovnává Standa Votroubek na 73:73. Hosté však na chvilku spasil Welsch trojkou na 73:76, ale SLUNETA našla svého hrdinu také, byl jím Michal Šotnar, jenž vrátil skóre na vyrovnaných 76:76 a tak také skončila základní hrací doba.

Diváci v hale skandují ve stoje a ženou hráče kupředu už od samého začátku prodloužení, jehož úvod si vzal na starosti opět Michal Šotnar a dvěma trojkami ohrozil stabilitu haly, diváci šílí. Pardubice na každou trojku sice odpověděli, ale „jenom“ dvoubodovým košem, a tak byl stav 82:80. Boj pokračuje, minutu před koncem snižuje Švrdlík na 85:84. Jsem si vědom toho, že se budu opakovat, ale pak se opět ozval střelec Michal Šotnar a vyslal další úspěšný trojkový projektil. Hosté sice po time-outu zahráli akci, po níž se za tři body trefil Jiří Welsch, ale i tak jsme vedli o bod a měli možnost útoku, tu jsme sice nevyužili, ale podařilo se nám ubránit, a tak se zapisujeme do historie basketbalu jako jeden z mála týmů, jenž donutil jasného favorita s několikanásobně vyšším rozpočtem, k sedmému, rozhodujícímu zápasu už ve čtvrtfinále. Opět musíme složit velkou poklonu fanouškům, ti nám dnes opět velmi pomohli a ukázali, že naše hala patří zaslouženě k těm s vyhlášenou atmosférou! Děkujeme!

SLUNETA Ústí nad Labem - BK JIP Pardubice 88:87 (21:29 36:42 54:64 76:76)

Body domácí: Pecka 23, Šotnar 16, Robinson 15, Singletary 13, Šmíd 12, Svejcar 5, Šteffel a Votroubek po 2
Body hosté: Spearman 32, Švrdlík 16, Kent 14, Pandula 11, Welsch 6, Nečas a Půlpán po 3, Kohout 2
Trojky: 28/9 – 29/11
Trestné hody: 19/15 – 16/10
Doskoky: 42 - 42
Osobní chyby: 19 - 18