Tuři se ujímají vedení 1:0

Vrchol sezóny, v podobě čtvrtfinálové série, je tu. Tonda Pištěcký a spol. do vyřazovacích bojů nevstoupili vůbec špatně. Proti favorizovaným Turům se drželi až do koncovky, ve které nakonec padli, ale za předvedený výkon se nemusí vůbec stydět, obzvláště když vezmeme v potaz, že nám chyběl ústřední rozehrávač Michal Šotnar.

Vstup do utkání měli lepší Tuři, když se rychle ujali vedení a SLUNETA tahala za kratší konec, ale díky bodům Ládi Pecky a Spencera Svejcara jsme se drželi na dostřel. Ale až do poločasu se nám nedařilo dohnat, a tak se šlo do šaten za stavu 43:39.

O vítězi nerozhodla ani třetí čtvrtina, naši borci hráli po vzoru „každý chvilku tahá pilku“, a když se z dálky začal trefovat Pavel Houška, dotáhli jsme se bodově a šli dokonce i do vedení. Následovalo však několik chyb v obraně a soupeř rychle zase odskočil na 7 bodů. Pak svůj tým pro změnu táhl Jaytornah Wisseh, aby opět dorovnal skóre, ale scénář se opakoval a domácí si opět pomohli trojkou nebo košem s faulem.

Schylovalo se k napínavé koncovce – Jay Wisseh trefuje v polovině posledního dějství za tři body a přibližuje SLUNETU na dostřel 74:72. Tuři následně kontrovali šňůrou 7:0 a odskočili na 81:72. Jenomže Pavel Houška a Jay Wisseh vrátili svůj tým do hry a dotáhli SLUNETU na 83:79, to zbývaly 2 minuty do konce utkání. Pak ale trefuje za tři body domácí Svoboda a uklidňuje svůj tým. V koncovce si Tuři první vítězství v sérii pohlídali z čáry trestného hodu a ujímají se tak vedení 1:0 na zápasy. Druhé utkání následuje v rychlém sledu už dnes od 18.00 hod., opět ve Svitavách.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 95:83 (23:19 43:39 61:59)

Body domácí: Marko 23, Svoboda 16, Aiken 14, O´Brien a Kovář po 9, Slezák 8, Puršl 6, Číž a Teplý po 5
Body hosté: Houška 21, Wisseh 17, Martin 15, Svejcar 9, Pecka 7, Šteffel 6, David 3, Šmíd 3, Fait 2
Trojky: 34/12 – 26/10
Trestné hody: 21/13 – 18/15
Doskoky: 38 - 33
Osobní chyby: 19 - 22