První utkání, hrané na severu Čech, vyhrála SLUNETA s přehledem, ale v Šenčuru proti nám nastoupil podstatně posilněný tým, mimo jiné v něm byl i Pavkovič, který hrával v Nymburce. Ale ani tak to není „výmluva“ na náš špatný výkon.

Naši hráči nezačali zas tak špatně, úvod utkání byl ještě vyrovnaný a to i přes fakt, že v naší obraně docházelo k chybám a soupeř se dostával pomalu do tempa. První čtvrtina skončila 23:18. Ve druhém dějství se domácí rozehráli, respektive rozstříleli, k velkému ofenzivnímu představení. Naopak v našem týmu přestalo fungovat snad všechno, co šlo. Hráčům se rozhodně nedá upřít snaha, ale ve středu si v Šenčuru vybrali pořádný den „blbec“. Tonda Pištěcký postupně protočil na hřišti všechny hráče, ale z naší skupiny se bohužel nenašel nikdo, kdo by vystoupil z našeho týmového útlumu a dokázal pozvednout naši hru. Soupeř postupně navyšoval svůj náskok, který byl místy až téměř třicetibodový. V úplné pohodě hrající domácí, proti tápajícím hráčům v našich dresech, to je shrnutí posledního vystoupení SLUNETY ve skupině D alpsko-adriatického poháru, které vyústilo v jasný výsledek 103:77.

Tato prohra nás nejspíše odsoudí na konečné druhé místo ve skupině a s největší pravděpodobností do vyřazovacích bojů půjdeme na chorvatský tým Skrljevo. To ale definitivně potvrdí až poslední zápas naší skupiny mezi poslední Vídní a prvními Gliwicemi.

KK Šenčur GGD – SLUNETA Ústí nad Labem 103:77 (23:18, 58:42, 81:56)
Šenčur: Rizvic 16, Sejfic 14, Muric 13, Pavic a Popadic po 12, Novak 9, Martincic 8, Markovic 7, Pavkovic 6, Morina 4, Zadnik 2
SLUNETA: Wallace 19, Houška 17, Svejcar 10, Stevanovic a Šmíd po 6, Šteffel 5, Pecka, Šotnar a Wisseh všichni po 4, David 2
Trojky: 21/7 – 29/8
Trestné hody: 31/22 – 27/15
Doskoky: 45 – 31