Z loňské tabulky vyčteme, že se neprobojoval do play-off a ze 17. týmů skončil na 14. místě. Toto umístění bylo zřejmě impulzem pro vedení, aby letos sestavili tým, který by se měl do play-off dostat a výsledky z přípravy a začátku sezóny tomu naznačují.

Náš soupeř v přípravě často volí české soupeře, a tak se Gliwice utkaly ještě před začátkem domácí soutěže s Opavou, kterou na domácí palubovce porazily 96:84, další výhru s českým soupeřem si připsal GTK ve Svitavách 89:104. V Ostravě pak přišla další výhra, tentokrát 85:86. V odvetných zápasech s Opavou a Ostravou se Gliwicím dařilo jen na 50%, zatímco v Ostravě jasně vyhrály, v Opavě padly 91:74.

První zápas polské nejvyšší soutěže přivedl na palubovku Gliwic MKS Dąbrowa Górnicza a toto střetnutí je polská varianta severočeského derby Ústí – Děčín. V polském derby uspěly právě Gliwice 77:74.

 

Antonín Pištěcký:
„Jelikož je naším jednoznačným cílem postoupit ze skupiny, tak ve středu bereme jenom výhru. Jak Gliwice, tak i Šenčur se budou hodně těžko porážet na jejich palubovce, takže musíme vyhrávat doma a pak zabojovat o nějakou venkovní výhru. Program je teď hodně náročný, ale s tím jsme do toho šli a tým je na to připraven.“

Pavel Houška:
„Další skvělá příležitost změřit síly s jiným, než českým týmem. Známe výsledky z přípravy Gliwic a je jasné, že nás nečeká lehký soupeř, který si také dokázal v prvním kole AAC poradit se Šenčurem, stejně jako my.“