Jestli má někdy tým trenéra Honzy Šotnara alespoň malou šanci na zaskočení favorita, tak to bude v domácím zápase, vzpomeňme na první utkání nového kouče, byl to právě Nymburk na konci základní části a Ústečtí značně trápili Nymburk. Nutno však podotknout, že hráči SLUNETY měli nadprůměrně dobré procento střelby, na druhé straně mistr se střelecky trochu trápil, takže po vyrovnaném průběhu šlo utkání do koncovky a v ní si Nymburk bez problémů poradil. Toto utkání jasně ukazuje, že to jde, ale musí se sejít více faktorů.

Utkání v Nymburce ale ukázala jasnou sílu mistra, který těží hlavně z širší rotace a vysokého tempa hry. Ze všech hráčů byl asi nejvíce vidět Zimmerman, který dominoval pod oběma koši a v obou zápasech zaznamenal double-double za ukazatele ve sloupci body a doskoky. A právě doskoky jsou druhou slabinou SLUNETY, každý si asi dokáže představit, jak těžké je ubránit tak ofenzivně laděný tým, jako je Nymburk, a když se vám to už povede a soupeř si doskočí nepovedenou střelu a má další útok, bere to hodně sil, jak fyzických, tak i psychických. Pokud chtějí tedy Pandy pomýšlet na vyrovnaný průběh, musí si, mimo jiné, také pohlídat prostor pod vlastním košem.

Na čtvrtek má tedy SLUNETA naplánovanou velkou výzvu, zastavit ofenzivní lavinu mistra, pokusit se ho zaskočit a odvrátit konec sezóny.

Honza Šotnar:
„Ačkoliv prohráváme v sérii 2:0, jsme odhodláni na domácí palubovce uspět. Musíme se poučit z chyb, které jsme vyrobili na palubovce Nymburka a do utkání jít opět s vědomím, že nemáme co ztratit.“

Ladislav Pecka:
„Není se nač šetřit, karty jsou jasné dané a my teď musíme udělat vše, abychom odvrátili konec sezóny a prodloužili sérii.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Všichni jsou OK

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsNYM