Beksa přes léto také prošla změnami, v první řadě ztratila kapitána a veterána českých palubovek Nečase, jenž ukončil kariéru. Stejně tak i Kohout, který pověsil basketbalové boty na hřebík ze zdravotních důvodů. Pro leckoho velmi zajímavá změna dresu byl odchod Půlpána do Brna. Ze zahraničních posil se už nevrátil Pavlovič. Novými akvizicemi jsou pak Dunans, kterého si možná budete pamatovat z jeho působení v týmu Olomoucka. Novými jmény jsou také Slanina, Heřman a Merešš.

Pardubice v prvním kole zajížděli právě pod Nuselský most a tamní USK nedokázalo útočné síle Beksy vzdorovat a byla z toho výhra 69:99. Statistiky z tohoto zápasu nám prozradí několik zásadních věcí. V první řadě měla Beksa 6 dvouciferných střelců a druhý prvek – 40 doskoků, oproti 27 doskokům domácích. Ofenzivní síla je tedy v kolektivním pojetí hry a pod košem bude zřejmě také slušný boj o každý míč. Tam by v dresu SLUNETY měl už tvrdit muziku nově příchozí, 211 cm vysoký Gligorije Rakočevič.  

SLUNETA v prvním kole zkusila přestřílet na domácí palubovce Opavu, ale pouštět se do takovýchto přestřelek je hodně zrádné a přesvědčili se o tom i svěřenci Tondy Pištěckého, když prohráli vlastně košem v poslední vteřině.

SLUNETU čeká tedy velmi těžký úkol: zlepšit obranu, protože právě tam byla největší slabina v prvním zápase. Proti takové ofenzivní síle a navíc v Pardubicích to bude tedy alfa omega všeho. Jestli se to hráčům SLUNETY podaří se dozvíme už ve středu večer.

Tonda Pištěcký:
„Po neúspěšném vstupu do sezóny máme hned ve středu první možnost na reparát, a sice na hřišti BK JIP Pardubice. Tento tým vstoupil do sezóny s velmi kvalitní soupiskou a hned na úvod sezóny si až překvapivě snadno poradil s USK, kdy na jejich hřišti zvítězil o 30 bodů. Pardubičtí se opírají o širokou rotaci. Čtveřice kvalitních pivotů, reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral a řada talentovaných českých křídel, kteří jsou schopni ohrozit koš jak z dálky, tak z bezprostřední blízkosti. My musíme naprosto jednoznačně začít kvalitní obranou s maximálním důrazem na obranný doskok. Pokud tomu tak nebude, nemůžeme pomýšlet na vítězství!“

Ladislav Pecka:
„První zápas ukázal jak jsme na tom s obranou, ta byla hodně děravá, a pokud toto dopustíme i v Pardubicích, tak nemůžeme vyhrát. Musíme prostě lépe komunikovat a zastavit hráče Pardubic. S doskokem by nám měl pomoci nový hráč Rakočevič.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): PCEvsSLU