Ani 38 bodů Martina nestačilo na Brno

Poslední kolo před reprezentačním oknem zavedl SLUNETU do města pod Špilberk, kde je ve svém stánku netrpělivě vyhlížel třetí tým loňské sezóny Basket Brno. Trenérovi Šotnarovi však začaly potíže ještě dříve, než se tým vůbec do Brna vydal. Na posledním předzápasovém tréninku se zranil kapitán Láďa Pecka a rozšířil už takhle velkou marodku, s drobnými zraněnými bojují Callahan a Nábělek. Druhý jmenovaný nakonec mohl do hry zasáhnout a rovnou v základní sestavě. V té domácím pro změnu chyběl zkušený Viktor Půlpán.

Oba týmy začaly utkání hodně zostra, když v prvních pěti minutách byl k vidění koš za košem. O body SLUNETY se starala dvojice Svejcar – Nábělek. Jenomže pak ústeckým hráčům došel střelný prach a přestali se prosazovat v útoku, a navíc se nechávali až příliš jednoduše přehrávat domácími hráči, kteří se logicky snažili udržet vysoké tempo hry, aby velmi úzké rotaci rychle došly síly. První čtvrtina skončila 31:22.

Také v druhé desetiminutovce domácí s chutí útočili a hosté museli často sahat k faulům, v Brněnském dresu se nejvíce dařilo mladíkovi Svobodovi, který táhl 14ti body svůj tým. SLUNETA chtěla opět spoléhat na svého nejlepšího střelce Svejcara, ale na něj se obrana Brna hodně soustředila a když už se ústecký shooter dostal ke střele, tak nebyla úspěšná, a tak ofenzivu Ústí táhl hlavně Martin Nábělek s Chrisem Martinem. I tak si ale Brno došlo pro poločasové vedení 56:42.

Úkol do druhé půle pro Honzu Šotnara zněl jasně, zastavit ofenzivu domácích a najít ve svých řadách bodového tahouna, protože dosavadní lídr Svejcar neměl svůj den. První úkol vyšel, útoky Brna už nebyly tak úspěšné jako v prvním poločase, ale SLUNETA za to zaplatila vysokou daň, když hráči sbírali rychle fauly, Johan Haiblík a nejlepší doskakovač ligy Johnson měli po 4 osobních chybách už během třetí desetiminutovky. Ale i tak se dařilo brzdit brněnskou ofenzivu. No a druhý úkol, najít ve svých řadách střelce vyšel také na výbornou. Svůj nejlepší zápas celé kariéry odehrál totiž Chris Martin, který doslova sám dotáhl svůj tým do vyrovnané koncovky.

Zatímco Brno většinu zápasu kontrolovalo svůj povětšinu času dvouciferný náskok, zmiňovaný Martin se bod po bodu postaral o vyrovnání, ba co víc, dostal SLUNETU svým 37. bodem dokonce do vedení 82:87. Domácí, zaskočeni vývojem zápasu nemohli srovnat mířidla a utkání dospělo do infarktové koncovky, když 39 vteřin před koncem základní hrací doby domácí Chatman z čáry trestného hodu vyrovnává na 89:89. V následném útoku je pro změnu faulován ústecký tahoun Martin, ale proměňuje jen jednu šestku. A Brno má možnost posledního útoku, míč se dostává do rohu k dosavadnímu nejlepšímu střelci Svobodovi, který naneštěstí prolamuje střelecké trápení domácích a 3 vteřiny před koncem dostává svůj tým do vedení. Po oddechovém čase jsou všichni střelci Ústí při vhazování ubráněni, a tak se míč dostává k Delvonovi Johnsonovi, který zkouší dalekou trojku, ale ta je nepřesná a v domácím táboře je slyšet oddech, a hlavně radost z výhry.

SLUNETA bude tedy přestávku trávit s bilancí 3 výher a 5 porážek. Vedení anoncovalo, že v reprezentačním okně bude chtít posílit kádr, aby se rozšířila rotace hráčů na hřišti, tak sledujte náš web a sociální sítě, aby vám nic neuniklo.

Basket Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 92:90 (31:22 56:42 75:65)
Body domácí:
Svoboda 22, Chatman 15, Bálint 13, Mishula a Puršl po 12, Körner 10, Nečas 6, Krakovič 2
Body hosté: Martin 38, Nábělek 16, Karlovský 9, Haiblík, Maděra a Svejcar všichni po 7, Johnson 6
Trojky: 26/9 – 26/9
Trestné hody: 19/9 – 23/19
Doskoky: 50 - 43
Osobní chyby: 22 - 20