Děčín uhájil 3. příčku

SLUNETA v 9. kole nadstavbové části KNBL tvrdě narazila na rozjetí válečnický vlak. V dalším severočeském derby podlehla jasně Děčínu na jeho palubovce 105:87, když po celou dobu tahala za kratší konec.

Solidní základy pro děčínskou výhru položili domácí už v první čtvrtině, kdy domácí playmaker Walton trefil 3 trojky ze 3 pokusů, a navíc tvrdá obrana Válečníků dělala velké problémy hostům z Ústí. Po první desetimutovce vedl Děčín 18:29.

V druhém dějství se hosté sice nadechovali ke zdramatizování průběhu, ale domácí měli vždy v záloze divokou kartu v podobě malé bodové šňůry, která je opět dostala do herní pohody a pak už trefovali i těžké střely. Naopak trápící se ústecké hráče zklamala i střelba z čáry trestného hodu, slabých 35,7% (14/5) hodně bolí, obzvláště když stahujete náskok soupeře. Do šaten se ještě šlo za hratelného výsledku 55:42.

Ve třetím dějství přišel opět nápor SLUNETY, která opět stáhla náskok domácích pod desetibodovou hranici, ale pak přišel smrtelný úder domácích, kteří v úseku, kdy se jim dařilo na co sáhli a Ústeckým přesně naopak, odskočili na dvacetibodový rozdíl a bylo po zápase. Zatímco v prvním poločase se Válečníci opírali o bodový přísun Waltona, v druhém poločase jeho roli převzal Svoboda, ten zakončil svůj bodový účet na 28 bodech.

Zbytek utkání sice SLUNETA nevzdala, ale byla z toho pouze korekce výsledku na 105:87.

Válečníci potvrdili skvělou formu, kterou si přivezli z Královky a SLUNETA má před sebou nyní domácí utkání s Pardubicemi a v něm má co napravovat.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 105:87 (29:18 55:42 79:59)
Body domácí:  Svoboda 28, Walton a Nichols po 17, Josipovič 12, Bruner 9, Pomikálek 7, Mach 6, Kroutil 4, Žikla 3, Macháč 2
Body hosté: Martin 17, Hicks 16, Svejcar 15, Johnson, Karlovský a Pecka, všichni po 10, Dailey 4, Nábělek 3, Haiblík 2
Trojky: 20/7 – 17/6
Trestné hody: 25/18 – 31/15
Doskoky: 31 - 25
Osobní chyby: 29 - 24