Každý z týmů má tedy svou misi, Válečníci zahájili tažení do skupiny A1 už výhrou nad Opavou, která po neúspěchu na ústecké palubovce, druhý den zkusila přehrát Děčín, ale to se jí nepovedlo, a tak před svěřenci Tomáše Grepla byl další krok k A1, vyhrát v Kolíně, to se také povedlo a Válečníci jsou v eurforii a mají výbornou formu, takže jejich mise je úspěšné tažení do A1.

SLUNETA má také svou misi, po nevýrazném prvním poločase s Brnem se jí už nepovedlo dotáhnout stíhací jízdu z druhého poločasu do vítězného konce, takže nyní musí Honza Šotnar a spol. ubránit svůj svatostánek, odrazit nájezd Válečníků a zajistit si tak skupinu A1.

Doposud se v této sezóně hrála dvě severočeská derby, jednou v rámci základní části, druhé pak v rámci Českého poháru, obě utkání se hrála v Děčíně a Válečníci si své hřiště uhájili. SLUNETA má tedy co vracet.

A co bude vůbec dál? Vítěz sobotního utkání jde do A1 a bude usilovat o co nejlepší umístění s mezi top 8 týmy ligy. Poražený bude hrát skupinu A2, kde se hraje dvakrát každý s každým, doma-venku. Po nadstavbě bude následovat předkolo play-off, do kterého postupují první dva celky z A2 a z A1 to je pak tým na 7. a 8. místě.

Jako by severočeské derby nebylo třeskavé samo o sobě, faktem, že vítěz jde do A1 a poražený A2 dostal tento souboj další náboj a dá se očekávat, že SPORTCENTRUM SLUNETA se naplní na maximální možnou kapacitu v rámci hygienických opatření, tedy 1000 diváků.

Honza Šotnar:
„Je před námi derby, ve kterém jde opravdu o hodně. Věřím, že jsme se poučili z předešlých utkání s Děčínem. Jsme dobře připravení a nažhaveni bojovat. Hrajeme doma a chceme vyhrát.“

Ladislav Pecka:
„Čeká nás asi nejvíce sledovaný souboj dvou odvěkých rivalů, v této sezóně jsme Děčín ještě neporazili, i když jsme měli dvě možnosti, ale na jejich palubovce, teď hrajeme doma a věřím, že nás fanoušci opět nezklamou, udělají skvělou atmosféru a společně uhájíme domácí palubovku a vlastně i skupinu A1.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Jan Maděra a Tomáš Bohuslav – dlouhodobě mimo kvůli zraněnému kolenu
Matěj Wiesner - chřipka

Média:
Odkaz na Studio Basketbal.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance.

Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsDEC