Divoká přestřelka ve Vídni

Velmi náročný zápasový program SLUNETY graduje. Po sobotním duelu v Děčíně, úterním čtvrtfinále s Opavou nebylo moc času ani na regeneraci, protože hned ve středu hráči naskákali do aut a vyrazili směr Vídeň, k dalšímu čtvrtfinále, tentokrát alpsko-adriatického poháru.

Co se týče zápasu samotného, tak si musíme odbýt jednoho slovo hned na začátku tohoto článku – obrana. Tak to bylo naposledy, co jsme ho v tomto reportu použili, protože zápase samotném neexistovala. Domácí hráli v sedmi, resp. 6 hráčích a z toho ještě dva veteráni, kteří si na hřišti dělali, co chtěli. Pravdou je, že ukázali své zkušenosti a stříleli s velmi dobrým procentem, ale i tak. Na našich hráčích byla zřetelná únava z posledních dní a v zápase se opravdu jenom útočilo. Skóre po první čtvrtině bylo 28:20.

Oba trenéři se snažili dělat vše možné, aby zastavili ofenzívu druhého týmu, ale to se prostě ve středu nedařilo. Hráči na obou stranách vesele stříleli a navrch měl ten tým, jehož hráči měli v daném úseku lepší procento střelby. Poločas 50:48.

Ve třetím dějství nám domácí utekli a hodně jsme se nadřeli na stažení náskoku, ale domácí, taženi duem Shoutvin a Detrick, si došli pro vítězství v prvním utkání čtvrtfinále Alpe Adria Cupu v poměru 102:95. Odveta nás čeká na začátku února a pro úplnost připomínáme, že skóre se bude načítat, takže pokud vyhrajeme o více jak 7 bodů, tak postupuje SLUNETA. Zároveň může dojít k zajímavé situaci, když totiž vyhraje SLUNETA v základní hrací době o 7 bodů, bude se prodlužovat.

BC Hallmann Vienna – SLUNETA Ústí nad Labem 102:95 (28:20, 50:48, 78:70)
SLUNETA: Campara 21, Houška 20, Svejcar 17, Pecka 17, Bažant 11, Brown 4, Šotnar 3, Fait 2
Vienna: Shoutwin 37, Detrick 35, Samac 12, Gvozden 10, Trmal 5, Radakovics 3
Trojky: 29/10 – 22/9
TH: 20/18 – 15/14
Doskoky: 33 -28