Není tedy divu, že vedení není spokojeno s dosavadními výsledky, ty totiž nenaplňují cíle, s kterými se do sezóny vstupovalo. Výmluvou není ani velká marodka, která již delší dobu zužuje rotaci na hřišti. No nic, je nejvyšší čas zabrat a poslední příležitost mají svěřenci Tondy Pištěckého právě ve dvojzápase s Olomouckem.

Na Olomoucko dopadla koronakrize a oproti předchozím sezónám se náš soupeř pohybuje v úplně jiných vodách, než u něj bývá zvykem. Tým totiž v průběhu sezóny přišel o nejlepšího střelce Palyzu (odchod do Nymburka) a opory z řad cizinců měly v dosavadním průběhu jen spíše epizodní role, jediný cizinec, který vydržel u týmu od začátku sezóny je Srb Bezbradica. Odpovědnost tak zůstala na úzké české rotaci, doplněné o dravé mládí.

SLUNETA je  na tom vlastně podobně, má sice v kádru cizince, ale kvůli zranění stále visí otazníky nad starty Svejcara a Šotnara a tak se „výkon“ musí postarat také úzká rotace, doplněná o mladíky. Vzhledem ke zraněním a jako nový impuls se vedení rozhodlo angažovat mládežnického reprezentanta, bývalého hráče Brna a Jindřichova Hradce Lukáše Stegbauera. Na zapracování do týmu je málo času, ale SLUNETA to prostě musí zvládnout a krůček po krůčku se vrátit v tabulce tam, kam patří. První krůček může udělat ve středu, netradičně od 20.00 hod.

Antonín Pištěcký:
„Naším soupeřem bude tento týden Olomoucko. Netradičně nás čekají dva zápasy v řadě. Ve středu doma a v sobotu na hřišti soupeře. Pokud chceme atakovat v tabulce pozice, které jsme si před sezónou určili, pak je jasné, že toto dvojutkání musíme zvládnout. Všichni hráči musí nechat na hřišti naprosto vše. Agresivita v obraně po celých čtyřicet minut musí být základním stavebním kamenem našeho výkonu! Pro nás je to malé "Play off" a tak k tomu musíme všichni přistoupit!“

Jan Maděra:
„Nedaří se nám, musíme ze sebe sundat tu deku, čeká nás dvojutkání s posledním Olomouckem a to prostě musíme a hlavně chceme zvládnout. Čekám bojovný basketbal s maximálním nasazením.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Michal Šotnar – start nejistý – zraněná pata
Spencer Svejcar – start nejistý – zraněný kotník

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz). 
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsOLO