SLUNETA je momentálně na 1. místě tabulky skupiny A2 a Válečníci na 4. místě a na Ústí ztrácí už 3 výhry.

Svěřenci Honzy Šotnara se vrátili na vítěznou vlnu, když na domácí palubovce otočili vývoj utkání s Tury a stejně tak i v Prostově s domácím BK Olomoucko. Děčín si na domácí palubovce splnil roli favorita a bez problémů si poradil s Ostravou, ale zápas s Olomouckem mu už tak nevyšel a z Prostějova odjel s nepořízenou.

Vzájemná střetnutí severočeských týmů v této sezóně vyznívají lépe pro Válečníky, těm se dvakrát povedlo přetlačit SLUNETU vždy v samotném závěru utkání. Poslední střetnutí, už pod taktovkou nového kouče Šotnara, v Děčíně zvládli lépe borci z Ústí. Každopádně nás čeká velmi zajímavé střetnutí, protože oba celky hrají o hodně, SLUNETA je pronásledována Královskými Sokoly, ti ztrácí v tabulce jednu výhru a stejně tak jedna jediná výhra chybí Válečníkům, aby vyrovnali bilanci Svitav. Navíc obě družstva mají ve svých řadách nové borce (Ústí – Haymond, Děčín – Bradley), kteří už odkroutili první minuty za své týmy a jejich výkony jsou příslibem zajímavé podívané.

Severočeské derby bude mít i letos další přesah, SLUNETA si tento zápas totiž zvolila pro účast na charitativní akci „Bez Faulu“. Každý klub Kooperativa NBL si v nadstavbové části zvolil jeden domácí zápas, kde za každou minutou střelu svého týmu zaplatí do společného banku 100 korun, 200 korun složí za každý faul mužstva a rovnou tisícovku za technickou chybu.

To ale nebude všechno. Bonus přidá i generální partner soutěže, pojišťovna Kooperativa, jež věnuje 100 korun za každou smeč a 500 korun za každý „alley-oop“ (smeč po zachycení přihrávky během výskoku), které budou k vidění v zápasech v celém sledovaném období charity, jež odstartovala v Nymburce pohárovým Hyundai FINAL 8 Českého poháru mužů.

Jeho generální partner, automobilka Hyundai, pak přidá Dominikovi 1 korunu za každé zhlédnutí videa s „Hyundai Drive of the Game“ (nejlepší nájezd každého utkání) na sociálních sítích Facebook a Instagram CZ.BASKETBALL během celého FINAL 8.

A zapojit se tradičně budou moct i diváci a fanoušci, a to zasláním dárcovské SMS ve formátu DMS BEZFAULU 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777, kdy ceny textových zpráv jsou 30, 60 či 90 korun.

Při loňském druhém ročníku charity se podařilo ze všech zdrojů shromáždit téměř 167 tisíc korun.

Honza Šotnar:
„V letošním již čtvrtém derby chceme navázat na poslední vzájemný souboj, kdy jsme dokázali zvítězit na palubovce soupeře. Postavení v tabulce a výsledky z posledních kol favorizují náš tým. Musíme být však na pozoru, Děčín je tým, který nevypustí ani vteřinu žádného duelu. Nám se vyprazdňuje marodka, těším se, že budeme moci hrát v širší rotaci a poprvé v nadstavbě v kompletní sestavě.“

Dalibor Fait:
„Mrzí nás, že i toto derby bude bez diváků, atmosféra při těchto zápasech je jedinečná a schází nám, ale s tím se nedá nic dělat. V posledních dvou zápasech jsme museli po pomalejších začátcích obracet vývoj utkání a to by se nám nemuselo s Válečníky vyplatit, musíme hrát se stoprocentní koncentrací od začátku.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Všichni jsou OK.

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).Hashtag utkání (DOMvsHOS): #SLUvsDEC #severoceskederby