Na závěr základní části další velká loupež

V posledním utkání základní části Kooperativa NBL zajížděla SLUNETA opět k venkovnímu utkání. Poté, co se ve čtvrtek nad ránem vrátil tým z těžkého pohárového utkání v Opavě, museli hráči Honzy Šotnara rychle zregenerovat a zkonsolidovat, aby zvládli závěr základní části.

Jenomže v Pardubicích na SLUNETU čekala rozjetá Beksa, která chtěla ukončit vítěznou sérii a naopak prodloužit tu svou. A začátek utkání tomu také nasvědčoval, lépe seřízenou mušku měli domácí a hned v úvodu odskočili hostům na 10:2. Ale Ústečtí bojovali, seč jim síly stačily a týmovým výkonem se dokázali dotáhnout. V závěru prvního poločasu měla SLUNETA navíc štěstí, když domácí Burda trefuje s klaksonem přes celé hřiště, ale video ukázalo, že míč opustil jeho ruku pozdě, takže poločasové skóre bylo 42:37.

V druhém dějství se scénář opakoval, domácí využívali podkošové převahy a hráli do koše přes Rikiče a drželi si tak menší náskok. Ale Ústí mělo svého hrdinu v Hicksovi, který v Opavě kvůli velkému počtu faulů moc nehrál. Tony táhl svůj tým bodově a stihl za 30 minut už 21 bodů, ba co víc, Ústí bylo na dostřel i před poslední čtvrtinou (65:61).

Hráči obou celků si nechali to nejlepší pro fanoušky až do vyrovnané koncovky, v té pokračovalo výborné individuální představení ústeckého Hickse. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby trefuje domácí Pekárek trojku a vrací vedení svému týmu 75:73, ale SLUNETA má také dost ostrostřelců, a jeden z nich – konkrétně Svejcar – vrací stejnou mincí – 75:76 vede Ústí.

Beksa jde opět Rikičovou rukou do vedení 77:76. Závěr ale ovládla ústecká star Hicks. V dramatické koncovce si SLUNETA pohlídala doskok pod vlastním košem a na druhé straně svěřila ofenzivu právě Hicksovi a ten zařídil vítězství 77:79. V posledních vteřinách měli domácí ještě poslední šanci na vyrovnání nebo výhru trojkou, ale to už hosté nedovolili a mohli začít slavit už 10. výhru v řadě v rámci KNBL.

Honza Šotnar:
„Myslím si, že to byl hrozně pěkný zápas pro fanoušky. Bylo vidět, že hrají dva týmy se slušnou formou, oba měly nějakou vítěznou sérii. Chtěl bych poděkovat svým hráčům. Pro nás to bylo těžké utkání v tom, že jsme ve středu hráli náročný pohárový zápas v Opavě, museli jsme se fyzicky a psychicky zkonsolidovat, že budeme čelit dalšímu těžkému soupeři. Zvládli jsme to v hlavách, což byl hlavní důvod, proč jsme zvítězili na tak kvalitním týmem, jakým jsou Pardubice.”

BK KVIS Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 77:79 (20:19 42:37 65:61)
Body domácí: Rikič 17, Vyoral 13, Pekárek, Švrdlík a Čolak, všichni po 8, Neal a Štěrba po 7, Šafarčík 6, Burda 3
Body hosté: Hicks 26, Pecka 19, Martin a Svejcar po 13, Nábělek 4, Johnson a Karlovský po 2
Trojky: 20/6 – 21/8
Trestné hody: 17/11 – 13/9
Doskoky: 36 - 34
Osobní chyby: 20 - 23