• banner
 • celoroční nábor
  mladez@bkusti.cz
 • KONTAKT
  basket@bkusti.cz

Porážíme první Brno!

Porážíme první Brno!

Další domácí utkání SLUNETY, ve kterém hostila lídra z Brna, se právem označovalo v předzápasových článcích jako šlágr kola a nyní můžeme říci, že zápas naplnil všechna očekávání, obzvláště domácího celku.

SLUNETA vlétla do utkání jako vítr a rychle vedla 8:0, na hostech byla vidět malá nervozita, ale rychle se srovnali a náskok dohnali. V první čtvrtině oba celky potvrdily dlouhodobé statistiky, ve kterých figurují jako týmy s nejlepšími ofenzivami. Po prvních 10 minutách vedli domácí těsně 29:27.

Bylo však jasné, že oba koučové nebudou chtít hrát na přestřelku, a že utkání rozhodnou obrany a každá maličkost. V druhém dějství už se více prosazovaly obrany, ale SLUNETA měla Krise Martina, který na Brno evidentně umí a 15 body vystřílel Ústí poločasové vedení 48:45.

Hosté dokázali udržet enormní tlak v obraně a ve třetí čtvrtině šli přes Ústí, trio Puršl, Půlpán a Bálint zařídilo vedení Brna po 30 minutách 66:68.

Musela tak rozhodnout poslední desetiminutovka. V hale panovala bouřlivá atmosféra, která nakopla americké duo Hicks (24)– Martin (27) ke skvělému výkonu. Hosté to nevzdali ani, když SLUNETA vedla už o 9 bodů, necelé 4 minuty do konce.       Tvrdá, vytažená obrana Brna donutila Ústecké k několika ztrátám či těžkým zakončením, a když hostující kapitán Krakovič 27 vteřin před koncem snižuje už na rozdíl jediného bodu (90:89), hrozí některým fanouškům kolaps.

Jenomže Ústí má svého hrdinu v podobě Svejcara, kterého hosté faulovali, aby zastavili čas a Svejcar se z čáry trestného hodu nemýlí, SLUNETA vede o 3 a oplácí stejnou mincí, aby hosté nemohli střílet za 3 body, a tak se na šestku postavil Bálint, kterému nezbývalo než první trestný hod proměnit a druhý nahodit a doufat, že jeho spoluhráči míč doskočí. Míc ale uzmul Láďa Pecka a po něm už zní závěrečná siréna a v hale propuká obrovská radost.

SLUNETA si připisuje už 7 výhru v řadě a vyhlíží dalšího soupeře - v sobotu zajíždí totiž na palubovku posíleného Olomoucka.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno):
„V první řadě gratulace Ústí k vítězství, dnes to bylo od první minuty vyrovnané utkání a rozhodovalo se ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme nedokázali ubránit Hickse a Martina ve hře 1 na 1 a Ústí mělo i nějaké útočné doskoky. My jsme se pak pokoušeli ještě vrátit zpátky, ale utkání se lámalo v té střední části poslední čtvtiny.“

Honza Šotnar (trenér SLUNETY):
„Co k tomu říci, sedmá výhra v řadě, porazili jsme Brno, které zatím dominuje lize, velmi dobrým výkonem. Tuším, že by to mohla být historická série pro Ústí, možná jsme překonali nějaký rekord 6 výher v řadě a věřím tomu, že tyto naše výkony budou pokračovat dál.“

Jakub Krakovič (hráč Basket Brno):
„Gratuluji domácím k výhře, zasloužená výhra v jejich podání, poslední dobou předvádí dobrý basketbal, což ukázali i v dnešním utkání. My jsme bohužel nezachytili začátek, párkrát jsme se sekli na cloně a Ústí mělo volné střely. A i když se to v zápase přelévalo, tak Ústí hrálo ve větší pohodě a jejich americké akvizice nás dnes porazily 1 na 1. My jsme nebyli dost týmoví obraně. Takže ještě jednou gratuluji Ústí, my máme za sebou dvě porážky a teď nás čeká na domácí palubovce Děčín.“

Kris Martin (hráč SLUNETY):
„Těžce vybojované vítězství, které jsme potřebovali. Brno je č. 1 v lize, takže jsme museli přijít s tou správnou energií a mentalitou, a to jsme udělali. Chyběl nám sice jeden hráč, ale my víme, že umíme hrát, když budeme hrát s energií a dnes se nám to povedlo.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Basket Brno 92:90 (29:27 48:45 66:68)
Body domácí: Martin 27, Hicks 24, Svejcar 17, Johnson 12, Karlovský a Pecka po 6
Body hosté: Bálint 24, Půlpán 15, Puršl 13, Djuricic 12, Krakovič 11, Chatman 7, Culpepper a Nečas po 4
Trojky: 24/8 – 16/4
Trestné hody: 26/24 – 24/16
Doskoky: 43 - 38
Osobní chyby: 22 - 22
Diváci: 640
Odkaz na statistiky utkání (web cbf.cz).

Ohlasy po utkání:

 

 • Globus
 • Hyundai
 • louda
 • Imperial Standard
 • KNBL
 • Sluneta
 • Kooperativa
 • Kraj
 • UNL
 • Faktor
 • promedicus
 • sanex