SLUNETU čekají do konce základní části už jenom 3 domácí zápasy, prvním z nich budou Svitavy. Tým, který drží třetí příčku a určitě bude chtít atakovat druhou, momentálně herně tápající Opavu. Stejně jako v loňské sezóně, tak i v té aktuální chtějí Tuři útočit na nejvyšší příčky a zatím se jim to daří. Vedení klubu muselo řešit zranění Matěje Svobody a tak na měsíční try-out přivedlo Srba Svetozara Stamenkoviče, který s největší pravděpodobností zasáhne poprvé do soutěžního utkání právě v Ústí.

Tuři, stejně jako SLUNETA, mají za sebou úspěšné osmifinále Českého poháru, ve kterém zajížděli do Brna. Svěřenci Lukáše Pivody tři čtvrtiny sváděli tuhý boj, ale nakonec rozhodli v posledním dějství a celkem jasným výsledkem 74:92 postupují do další fáze poháru. A jak si vedou v NBL? Velmi dobře, protože prohráli naposledy v listopadu loňského roku s mistrem. Od té doby už jenom vítězně, byť několikrát měli namále, nejprve výhra v Brně nejtěsnějším možným rozdílem a s Olomouckem doma to bylo pouze o 3 body.

SLUNETA v ligovém utkání nezvládla třetí čtvrtinu s Pardubicemi a padla na domácí palubovce. Nicméně si spravila chuť v pohárovém utkání v Chomutově, kde po přestřelce z úvodní čtvrtině přeběhala Levharty jasným výsledkem. Nicméně trenér Tonda Pištěcký stále postrádá na soupisce mlaďase Martina Davida, který se před zraněním kotníku dostával do velké formy a Dalibora Faita, kterého do hry nepustí nalomený palec na ruce.

V neděli bude SLUNETA tedy hájit svou tvrz před nájezdem Turů, nečeká ji nic lehkého a kluci budou spoléhat na podporu svých fanoušků v hledišti.

Antonín Pištěcký:
„Další domácí utkání a další kvalitní soupeř. Svitavy, mix zkušeností, mladí a talentu pod vedením dobrého trenéra. To je ve zkratce pár superlativ o našem nedělním soupeři. I přesto, že jsme si kvalit soupeře vědomi, je naším jediným cílem zisk dvou bodů. Již několikrát jsme v průběhu sezóny dokázali na domácí palubovce porazit týmy z horních pater tabulky a tento zápas je pro nás další výzvou. Já osobně se na tento souboj velice těším a věřím, že ho za podpory plné SLUNETY dovedeme do zdárného konce.“

Michal Šotnar:
„Další těžký soupeř, abychom mohli pomýšlet na úspěch, nesmíme dopustit takový herní výpadek, jako jsme měli v zápase s Pardubicemi.“

 

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Martin David – zranění kotníku
Dalibor Fait – zranění palce na ruce

Média:
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsSVI