V neděli a v pondělí se tedy očekávají dvě další řežby soupeřů, kteří jsou na play-off velmi dobře připraveni a je vidět, že mají své protihráče dobře naskautované. Rozhodovat bude nepochybně aktuální forma střelců obou týmů, např. Kent, jenž v prvním zápase zaznamenal 18 bodů, stihl v druhém střetnutí pouhých 6. Ale podobně na tom  je i Michal Šotnar, který v prvním střetnutí táhl bodově SLUNETU, ale v druhém utkání se bodově víceméně odmlčel. I tak se dá všeobecně říci, že z obou táborů může vždy vystoupit nejeden střelecký tahoun svého týmu a stát se pomyslným X-faktorem. Beksa nás v druhém zápase „přeskákala“ téměř o 20 doskoků a i přes to, dala stejný počet bodů jako v prvním střetnutí (76) a vyhrála o pouhý bod. SLUNETA dokázala vyhrát v Pardubicích po dlouhých 13ti letech a navíc to bylo první venkovní vítězství v novodobé historii ústeckého basketbalu a nyní má velkou příležitost dokázat svou formu na domácí palubovce.

A co na dosavadní vývoj říká náš trenér Tonda Pištěcký?

Z Pardubic si přivážíte jednu výhru a jednu prohru. Jste s touto bilancí spokojeni?

Během týdenní přípravy na čtvrtfinále jsem klukům neustále opakoval, že Pardubice jsou kvalitní soupeř, ale rozhodně ne neporazitelný. Play off je naprosto odlišná soutěž než základní část. Vše, na čem jsme v tomto krátkém čase pracovali, a o čem jsme se bavili si kluci vzali za své a na hřišti nechali vše. Z tohoto úhlu pohledu jsem spokojený.

 

Opravdu jste věřil, že můžete přivézt dvě výhry ze palubovky druhého nejsilnějšího týmu po základní části?

Možná mi to někdo nebude věřit, ale ANO, věřil jsem. Máme silný zdravý tým a hráči mají zdravé sebevědomí. Kluci fungují na hřišti i mimo něj jako jeden a v zápasech jsou ochotni nechat vše. Samozřejmě si sílu soupeře uvědomujeme, ale nějak ji nepřeceňujeme, ale ani nepodceňujeme.

Nepřeceňujeme, ale ani nepodceňujeme?

No jasně. Kvalitu pardubického týmu známe a přistupujeme k ní zodpovědně a s pokorou, ale to neznamená, že se z toho sesypeme. Zápasy ve vyřazovacích bojích jsou odměnou za naši celosezónní dřinu a my bychom si je měli především užít, což klukům neustále opakuji.

Koncovka druhého zápasu je velmi diskutovaná. Řekneš nám k ní něco?

Rád bych, ale není na to správná chvíle. Zaprvé, nějaký čas se po zápase nemohu vyjadřovat k výrokům rozhodčích. To je již notoricky známá věc. A zadruhé, my se musíme momentálně více než kdy jindy soustředit na další utkání a ne řešit věci, které již bohužel neovlivníme, i kdybychom se na hlavu stavěli. 

Jaká jsou očekávání od dvou domácích střetnutí?

Máme velmi velké očekávání a netajíme se tím. Jedná se o vrchol sezóny a nepochybuji, že to bude na SLUNETĚ znát. Věřím, že nás plná hale požene k ještě kvalitnějšímu výkonu. Věřím, že naši fanoušci dokáží z kluků vymačkat 110% energie. A také věřím, že se nám podaří se fanouškům odměnit.

Na závěr. Zmínil jsi fanoušky. Máš pro ně nějaký vzkaz?

Spíš než vzkaz mám obrovskou prosbu. Potřebujeme VÁS více, než kdykoli jindy. Čekají nás další dvě náročná utkání a VY můžete být pomyslným jazýčkem na miskách vah. POJĎME OPĚT NAPLNIT SLUNETU  AŽ PO STŘECHU A VYTVOŘME ATMOSFÉRU, KTERÁ KLUKŮM POMŮŽE K VÝKONŮM SEZÓNY!!!

Média:

Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsPCE