SLUNETA v posledním domácím vystoupení bojovala srdnatě s favorizovanými Tury a o to cennější ten boj byl, když ani případná výhra by nic nezměnila v závěrečném postavení v tabulce. Tuři nakonec uhájili hubenou výhru a naši hráči se tak s dlouhodobou částí rozloučili prohrou. Ovšem není čas věšet hlavy, protože předkolo play-off začne už tento pátek.

Geosan Kolín do posledního utkání bojoval o lepší umístění s USK Praha a až středeční utkání rozhodla o dvojicích předkola. Jelikož USK vyhrálo v Ostravě a Medvědi padli u nováčka soutěže Královských Sokolů, tak bylo jasné, že se nám do cesty do play-off postaví právě Kolín. Shodou okolností zrovna kádr Kolína utrpěl citelnou ztrátu, když se zkušený rozehrávač Adam Číž přesunul právě do Svitav a ve středu hrál už za Tury proti SLUNETĚ.

Při pohledu do historie zjistíme, že s Kolínem nemáme úplně oslnivou bilanci, protože zrovna Kolín nás v úvodu sezóny nachytal a vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem. V odvetě pak SLUNETA vybojovala dvoubodovou výhru v Kolíně. Od těchto střetnutí však uplynulo hodně času a kádr obou týmu zaznamenal jisté změny, citelnější ztráty však registruje soupeř, když v průběhu přišel o reprezentanta Šafarčíka a nyní i o Číže.

Vše je tedy připraveno pro první sérii, přes kterou chceme projít do play-off a už v neděli může být vše jasné. První utkání se hraje v Ústí už tento pátek a druhé utkání v Kolíně hned v neděli, případný 3. zápas by se hrál opět v Ústí, v úterý 16. 4. 2019.

Antonín Pištěcký:
„Předkolo play off s Kolínem bude především o nás a naší obraně. I přes odchod dvou klíčových hráčů Šafarčíka a Číže má Kolín stále svou sílu, a to především na útočné polovině. Trojici ofenzivně laděných amerických hráčů, výborně doplňuje nestárnoucí Machač a zkušený Bratčenkov, který se vrátil po vleklých zdravotních potížích do sestavy. V posledních kolech se bodově dokázali také připojit mladíci Dlugoš, Novotný a Šoula. Bylo by tedy naivní se soustředit pouze na pár hráčů. Cesta k úspěchu povede přes kvalitní obranu po celou dobu utkání, kde si musíme pohlídat především rychlý přechod na útočnou polovinu a eliminovat otevřené tříbodové střely kolínských.“

Filip Šmíd:
„I když jsme si cestu do play-off zkomplikovali předkolem, tak chceme navázat na dobrý výkon z druhé půle posledního utkání s Tury. Naopak se musíme poučit z první půle, která se nám nevydařila a vzhledem k tomu, že Kolín má také celou řadu dobrých trojkařů, ukázal nám první poločas se Svitavami, co se může stát, když nebudeme důslední v obraně. Cesta nepochybně povede přes dobrou obranu.“

Média:
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.

Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsKOL