Jistota skupiny A1 je pro SLUNETU sice dobrou zprávou, ale v ní se započítávají i výsledky ze základní části, takže není radno podceňovat jakýkoli zápas a svěřenci Tondy Pištěckého se chtějí vrátit na vítěznou vlnu. Po domácím debaklu se Svitavami a neúspěšném tažení do Prostějova, je nyní na čase opět zabrat a domácím zápasem s Brnem se dobře naladit na vrchol základní části – derby s Děčínem.

A jak dopadlo první střetnutí Brna a Ústí? SLUNETA si z Brna přivezla cennou, ale hodně vydřenou výhru. Jak si vedli naši hráči v posledních zápasech, jsme již zmínili v úvodu článku a není třeba se k tomu dlouze vracet – poučit se z chyb a jedeme dál. Posledním soupeřem brněnských hráčů byl Nymburk a překvapení se nekonalo. Před utkáním s mistrem však Brno zaznamenalo hodně důležité výhry, které je drží v boji o první osmičku. Nejprve doma porazili Opavu a na dobrý výkon navázali i v Kolíně, odkud si přivezli sedmou výhru této sezóny. A právě 7 výher má také USK, které hájí poslední postupovou příčku do skupiny A1. Pokud by Brňané uspěli u nás a následně doma porazili nováčka soutěže z Hradce Králové, budou mít o jednu výhru více než USK, které hraje v Kolíně a v posledním kole hostí Nymburk.

Tímto zápasem se SLUNETA zapojí do charitativní akce Bez faulů.  Kampaň Bez faulů, kterou Česká basketbalová federace uvedla v život v září tohoto roku, si rychle získala celou řadu příznivců. Myšlenka, kdy hráči a hráčky před zápasem vyzývají své vlastní rodiče a fanoušky, aby je podporovali férově po celou dobu utkání, svým odkazem daleko přesáhla hlediště basketbalových hal.

Mladý projekt teď dostane ještě větší prostor pro svůj další růst. Od konce kalendářního roku se stává oficiální charitou českého basketbalu, do které se kromě České basketbalové federace zapojují všechny kluby Kooperativa NBL, Česká televize, Konto Bariéry a hlavně basketbaloví fanoušci.

Antonín Pištěcký:
„Netradičně již v sobotu přivítáme na domácí palubovce soupeře z Brna. Do konce základní části zbývají dvě kola a náš soupeř má stále možnost proklouznout do skupiny A1. Očekávám tak, že nám moravané nedají nic zadarmo. My máme možnost odčinit před domácími fanoušky dvě ostudné prohry z posledních dvou kol, a to by měl být náš hlavní motor a cíl.“

Pavel Houška:
„V posledním domácím zápase základní části si chceme udobřit fanoušky dobrým výkonem, Brno naopak hraje o postup do skupiny A1, takže to určitě nebude nic lehkého. Věřím ale, že se dokážeme vrátit k pořádné obraně a zápas, s pomocí našich fanoušků, vybojujeme.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsBRN