Tonda Pištěcký povede svou skupinu do zápasu s vědomím, že nemáme co ztratit a chceme odehrát kvalitní utkání a můžeme jenom překvapit. Vždyť Ústí porazilo Nymburk naposledy v květnu roku 2001! Od té doby začala absolutní nadvláda Nymburka v NBL. Se stejným soupeřem se však SLUNETA setkala také v rámci loňského play-off a žádné překvapení se nekonalo, Nymburk ovládl celou sérii poměrem 4-0 (poslední vzájemný zápas skončil 90:97). Náš soupeř zatím dominuje v domácí soutěži a nepoznal v ní ještě hořkost porážky a navíc všechny soupeře drtí většinou rozdílem třídy.

SLUNETA využila reprezentační přestávky, aby sehrála další kolo Helios Alpe Adria Cupu, ve které cestovala až do Domžale (Slovinsko). Zápas naši hráči sice nedotáhli do vítězného konce, ale je jim ke cti, že se nevzdali a bojovali až do konce a ze hřiště mohli odcházet i tak s hlavami nahoře. Nyní je čeká daleko těžší soupeř a budou čelit velké ofenzivě Nymburka.

Stanislav Votroubek:
„Do Nymburka jedeme sehrát kvalitní utkání a rozhodně nechceme předvést odevzdaný výkon, nehrajeme teď špatně a los do Vánoc není moc příznivý, takže si musíme udržet formu a připravit se na pondělní utkání s Opavou a zápas s Nymburkem je ta nejlepší příprava, můžeme hrát s čistou hlavou.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Michal Šotnar – start nejistý (po rekonvalescenci zlomeného zápěstí)

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): NYMvsSLU
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).