• banner
 • banner
 • banner
 • celoroční nábor
  mladez@bkusti.cz
 • KONTAKT
  basket@bkusti.cz

Basket po víkendu

Basket po víkendu

Výsledkový servis.


USK – hořký konec sezony

Ani se nám nechce vracet k víkendovým utkáním, ale musíme překonat hořkost a se ctí udělat tečku za touhle sezonou.

Co pro nás měl být vrchol sezony, se ukázalo jako zmar a frustrace nejvyššího kalibru. Dva zápasy, které jsme si chtěli hlavně užít, jsme si protrpěli od začátku až do konce. Domažličtí předvedli precizní a soustředěnou hru, se kterou jsme si nedokázali poradit a průběh obou zápasů byl víceméně stejný. Přes několik drobných úseků, kdy to vypadalo, že se nadechujeme k náporu, byl výsledek vždy stejný. Snaha se nám upřít nedala, ale chyběla přesnost, trpělivost i ochota udělat něco navíc. Bohužel v letošním play-off končíme a za sezonou můžeme udělat pomyslnou tečku.

Aby ta tečka však nebyla tak velká a černá, musíme brát sezonu jako celek a ne pouze její konec. 4. místo v tabulce je velmi solidní úspěch a nebýt několika nepovedených zápasů, mohlo to být ještě lepší. Máme se určitě od čeho odrazit a zkusíme to znovu příští rok.

Děkujeme všem, kteří navštívili byť jen jediný náš zápas, a omlouváme se za poslední domácí utkání. Těšíme se na vás příští sezonu!

 

Kadetky U17 si zkomplikovaly cestu do baráže

V neděli jsme s holkami U17 hostili tým z Brandýsa, který jsme v dosavadním průběhu vždy dokázali porazit, ovšem do naší haly dorazil soupeř, který chtěl vyhrát evidentně víc než my. První poločas probíhal dle předpokladů, dařilo se v útoku, byť nám dělaly problémy útočné doskoky soupeře, ale i tak jsme dokázali vyhrát první poločas 32:23.

Ještě dnes si však nedokážu vysvětlit, co se s našimi hráčkami stalo o přestávce, protože to co jsme předváděli v druhé půli nestojí ani za to, abych o tom napsal více, než že se nám opravdu nepovedl v ničem a soupeř se dostal do laufu a zaslouženě otočil utkání. Touto prohrou jsme si zkomplikovali cestu do baráže o extraligu a ve zbývajících zápasech budeme muset urvat nějaké vítězství venku a stoprocentně uhájit domácí palubovku.

Vláďa, Naďa a bojovnice U17

Jasná vítězství U12 dívek  ve Varnsdorfu

V sobotu 23. března 2019 jsme s dívkami U12 zajížděli do Varnsdorfu k posledním zápasům otevřené soutěže v této sezóně.

Ač nás Varnsdorf v sezóně nikdy neporazil, odjížděli jsme s respektem a s vědomím, že nesmíme nic podcenit neb soupeř je výrazně starší (6 holek hraje na výjimku)  a urostlejší než naše holky.

Věděli jsme, že v těchto utkáních o nic moc nejde, jelikož Varnsdorf nezasahuje do Oblastního přeboru ke skutečnosti, že hrají se staršíma holkama, ale i tak jsme chtěli podat pěkný výkon a urvat dvě výhry. To se doslova a do písmene povedlo a my se radovali z vítězných utkání, kdy jsme Varnsdorf převálcovali v prvním zápase  51:29 a ve druhém ještě větším rozdílem 70:31.

Slabší chvilku jsme si vybrali pouze v poslední čtvrtině prvního zápasu, kdy jsme vsítili pouze 3 body, ale jinak musíme holky pochválit za nasazení, bojovnost, houževnatou a aktivní obranu po celém hřišti, zvládnuté akce, které jsme trénovaly a hlavně, že poslouchaly a plnily námi dané pokyny.

Musíme konstatovat, že tentokráte nejslabším článkem na hřišti byli oba rozhodčí a tak jsme velice rádi, že jsme se vrátili jen s drobnými oděrky a modřinami.

Poděkování patří Kamilovi Tatarlovi za asistování, funkce se zhostil opět na výbornou :o)

           · Body Sluneta x Varnsdorf - 1. zápas (51:29): Salaková E. 14, Chmelinová, Vacková po 6, Kolaříková, Ruizová po 5, Trojanová, Šidáková po 4, Salaková V., Pechanová a Burdová po 2, Ciprová 1

· Body Sluneta – Varnsdorf - 2. zápas (70:31): Salaková E. 24, Chmelinová 10, Pechanová, Šidáková, Kolaříková po 6, Salaková V., Tomášová a Trojanová po 4, Ruizová, Tatarlová P. a Ciprová po 2

Fotogalerie ze zápasů na: https://muskos.rajce.idnes.cz/U12_ve_Varnsdorfu_23.3.2019

V tabulce „Otevřená soutěž“ (tj. včetně staršího Varnsdorfu)  jsme skončili na prvním místě a v tabulce „Oblastní přebor“ jsme skončili na druhém místě za celkem z Chomutova. Z uvedeného je jasné, že na republiku do Ostravy jede Chomutov a my s kočkama z druhé příčky vyrazíme na festival do Plzně.

Myslím, že jsme v sezóně podali pěkné výkony a rozhodně se nemáme za co stydět. Nyní se budeme soustředit na Easter Cup v Klatovech a následný festival s vědomím, že si vše společně basketbalově užijeme.

Všem soupeřům přejeme mnoho úspěchů a budeme se těšit na vzájemné „boje“ v sezóně 2019/2020.

Trenérky Léňa, Muška a statečné bojovnice U12

 

 • Globus
 • Hyundai
 • louda
 • Knor
 • KNBL
 • Sluneta
 • Kooperativa
 • Kraj
 • UNL
 • Faktor
 • promedicus
 • sanex
 • chance